Bestia z północy jednak niegroźna? ODWILŻ na święta Bożego Narodzenia

i

Autor: wxcharts.com/screen

Bestia z północy jednak niegroźna? ODWILŻ na święta Bożego Narodzenia

2021-12-20 11:11

Bestia z północy będzie mieszać w pogodzie w najbliższych dniach. Jednak zapowiadana wcześniej mroźna i śnieżna zima nie potrwa długo. Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz na święta Bożego Narodzenia mówi, że już w Wigilię w Polsce zacznie się odwilż. To co przyniesie ze sobą Bestia z północy będzie topnieć w najbliższy weekend.

Spis treści

  1. Bestia z północy jednak niegroźna?
  2. Bestia z północy w tym tygodniu
  3. Odwilż na święta Bożego Narodzenia

Bestia z północy jednak niegroźna?

Zapowiedzi srogiej zimy na Boże Narodzenie, która miała przyjść do Polski za sprawą Bestii z północy okazały się przedwczesne. Pod koniec ubiegłego tygodnia modele pogodowe wskazywały, że wschodnia część Europy znajdzie się pod wpływem wyżu, który przyniesie siarczyste mrozy nawet do -34 stopni. Z każdym dniem prognoza się zmieniała. Na początku tego tygodnia wiemy, że Bestia z północy przyjdzie nad nasz kraj, ale nie będzie aż tak dotkliwa jak wcześniej myślano. Najbliższe dni będą zimowe, pełne opadów śniegu i mrozów. IMGW wydał alert o oblodzeniach w 12 województwach w Polsce. Temperatura tej nocy może lokalnie spaść nawet do -11 stopni. Jednak już w Wigilię Bożego Narodzenia w Polsce ma pojawić się odwilż.

Bestia z północy w tym tygodniu

Pierwsza połowa tego tygodnia przyniesie niższe temperatury. Mróz może utrzymywać się przez kilka dni. Najbliższe dni będą też obfitować w intensywne opady śniegu, a nawet burze śnieżne, które w niedzielę pojawiły się w kilku województwach w Polsce. Zimowa aura najdłużej utrzymywać się będzie na wschodzie. Jednak zaraz przed świętami zima zostanie wręcz wypchnięta poza granice naszego kraju.

Odwilż na święta Bożego Narodzenia

Opady śniegu mogą pojawiać się jeszcze lokalnie w nocy z czwartku na piątek. W Wigilię, do Polski mogą wkroczyć fronty z opadami śniegu, które przechodzić będą w opady deszczu za sprawą cieplejszego powietrza. Mrozy odpuszczą nawet w nocy. Za to w dzień, termometry mogą wskazywać nawet 10 stopni Celsjusza.

Choinki dla krwiodawców
Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?