lekarz

i

Autor: źródło Pixabay

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze oficjalnie otwarte!

Zostało oficjalnie otwarte Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Podczas tego wydarzenia była obecna Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Placówka działa już jakiś czas. Ilu w sumie może pomieścić pacjentów? Mamy odpowiedź zielonogórskiego szpitala.

Oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze

Placówka działa już od początku listopada 2022 roku, jednak dopiero 12 grudnia (poniedziałek) została oficjalna otwarta wraz z licznymi gośćmi. Podczas uroczystości byli obecni m.in. dr Marek Marek Działoszyński, prezes zarządu lecznicy oraz Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Plany na powstanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze rozpoczęły się 28 grudnia 2016 roku. To wtedy została podpisana umowa na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego zadania „Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością". Dwa lata później w maju została podpisana umowa z wykonawcą. We wrześniu 2018 roku odbyło się oficjalne rozpoczęcie budowy. Przez dwa lata od 7 grudnia 2020 roku do 31 marca 2022 r. budynek obecnego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka pełnił funkcję Szpitala Tymczasowego.

Ilu pacjentów obecnie przebywa w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze?

Według danych, które otrzymaliśmy na dzień 15 grudnia 2022 r. (czwartek) od Uniwersyteckiego Szpitala w Zielonej Górze, wynika że w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze przebywa obecnie łącznie 110 pacjentów, w tym także przyszłe mamy.

Struktura Centrum Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Ilu pomieści pacjentów?

Sylwia Malcher-Nowak, Kierownik Biura Zarządu z Sekcją Sekretariatu, Rzecznik prasowy poinformowała nasz portal o strukturze szpitala:

  • Kliniczny Oddział Pediatrii z Pododdziałami: Endokrynologii, Diabetologii i Nefrologii Dziecięcej posiada 32 łóżka
  • Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej posiada 30 łóżek
  • Kliniczny Oddział Neonatologii posiada 47 miejsc, w tym 23 łóżeczka na roomingu dla zdrowych noworodków, 15 na patologii noworodka i 9 stanowisk intensywnej terapii
  • Kliniczny Oddział Onkologii Dziecięcej (oddział w organizacji) posiada 12 łóżek
  • Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci posiada 6 łóżek
  • Kliniczny Oddział Położniczo-Ginekologiczny posiada 21 łóżek na roomingu dla świeżo upieczonych mam, 21 łóżek na patologii ciąży (część została w budynku L) oraz 18 łóżek na ginekologii operacyjnej, onkologicznej i endoskopowej (budynek L)