Inteligenty zegarek

i

Autor: pixabay.com

Czy specjalne opaski na ręce zastąpią koperty życia chowane w lodówkach?

2020-06-12 12:58

Osoby mające problemy zdrowotne noszą specjalne opaski z czujnikami. Gdy z ich zdrowiem zaczyna dziać się coś niedobrego informacja trafia do pogotowia ratunkowego. Na razie w projekcie bierze udział kilka tysięcy osób z całego kraju. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nerka chce dołączyć do projektu. Opaski otrzymałyby osoby, które mają problemy z nerkami.

W Polsce testowane są specjalne urządzenia, które przesyłają informacje o stanie zdrowia pacjenta do pogotowia ratunkowego. Pozwala to na szybszą reakcję, gdy stan chorego się pogorszy.

Taki monitoring całodobowy, gdy cokolwiek się dzieje z rozrusznikiem, z sercem, czy ze wzrostem ciśnienia to wtedy ten czytnik informuje stację pogotowia

- mówi Bogumiła Burda, prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nerka. W województwie Lubuskim dializowanych jest ok. 750 osób, które mają zazwyczaj dodatkowe schorzenia.

Oprócz chorób nerek mają także i cukrzycę i kardiologiczne problemy, więc taki czytnik pozwalający informować o zmianach byłby fantastyczną rzeczą. Będziemy próbowali zapoznać się z tą nowością i czy nie udałoby się też jej wprowadzić u nas

- dodaje Bogumiła Burda. Obecnie mieszkańcy, którzy mają problemy ze zdrowiem mogą przechowywać w swoich lodówkach koperty życia. Są w nich zawarte informacje o branych lekach, alergenach oraz kontakt do najbliższych osób. 

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona