Wielkanoc 2024

Dopiero był Sylwester, a w sklepach już czuć kolejne święta. Wielkanoc zawitała do sklepów [Zdjęcia]

Zaledwie kilka dni temu obchodziliśmy Sylwestra 2023/2024. Przez dwa dni sklepy były zamknięte. A już kolejnego dnia roboczego klienci licznie ruszyli na zakupy. Jakie było nasze zaskoczenie, gdy na sklepowych półkach zobaczyliśmy ozdoby wielkanocne. Zobaczcie naszą galerię zdjęć, co znaleźliśmy w jednej ze znanych sieci sklepów.

Ozdoby świąteczne w sklepach już są

Konsumenci co roku przed świętami są zalewani ozdobami świątecznymi. Bombki, choinki, czy lampki to nie wszystko. Zajączki czy kolorowe pisanki także są obiektem zainteresowania klientów. Targi świąteczne organizowane w związku z tym czasem są oblegane przez wielu turystów. Największą popularnością cieszyć się mogą z pewnością te Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce jak i w innych krajach. Sklepy coraz szybciej informują o zbliżających się świętach. Dla przykładu w Poznaniu sklepy sugerowały już w sierpniu, że święta nadchodzą. Na półkach oferowano barwne ozdoby świąteczne. W 2024 r. można było się spodziewać podobnego zachowania. Już w styczniu klienci mogą kupić w jednym ze sklepów Action w Zielonej Górze ozdoby na Wielkanoc. Podobno w niektórych sklepach ozdoby wielkanocne były już 31 grudnia 2023 r. 

Czym różnią się hiszpańskie tradycje wielkanocne od polskich?

Czy to nie za szybko na ozdoby świąteczne?

Będą w sklepie nie dało się ukryć naszego zaskoczenia, które zostało wywołane przez ozdoby wielkanocne. Zapytaliśmy kilku klientów co sądzą o terminie pojawienia się takich ozdób. Z czasem z pewnością pojawi się ich jeszcze więcej.

"Jestem zaskoczony. Przecież u mnie w domu jeszcze stoi choinka, a już mam myśleć o zajączku? To zdecydowanie przesada" - powiedział dla eska.pl mieszkaniec Zielonej Góry.

"Za moich czasów to nie było takich ozdób. Owszem podobają mi się, są barwne i wnoszą do mieszkania trochę radości. Wielkanoc dopiero w marcu, a choinka jeszcze ubrana. Może połączyć oba święta?! Na ozdoby wielkanocne jest zdecydowanie za szybko" - powiedziała dla eska.pl Pani Bożena, mieszkanka Zielonej Góry.

"Podobają mi się te ozdoby. Nie obchodzę Wielkanocny jakoś bardzo szczególnie, ale dzisiaj, czyli w styczniu już kupię coś do mieszkania. Super pomysł!" - powiedziała Anna, mieszkanka Zielonej Góry.

Ozdoby, gadżety i słodycze na Wielkanoc 2024 już w styczniu! Oto co już można znaleźć na sklepowych półkach

QUIZ. Kultowe bajki z czasów PRL. Pamiętasz jakie były do nich piosenki?

Pytanie 1 z 12
Miś pluszowy śpiewa wam. Mówią o mnie Miś uszatek bo klapnięte uszko mam..