Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Ważny QUIZ zarówno dla kursantów jak i doświadczonych kierowców

i

Autor: Canva

Miasto

Droższe egzaminy na prawo jazdy w Zielonej Górze. Ile teraz zapłacimy za egzaminy?

2023-04-03 10:04

Ci, którzy nabyli już prawo jazdy mogą odetchnąć z ulgą. Od 1 kwietnia egzaminy na prawo jazdy w Zielonej Górze poszły mocno w górę. Kwota może wywołać zawroty głowy. Sprawdziliśmy ile teraz zapłacą przyszli kierowcy, którzy będą zdawać na prawko w zielonogórskim ośrodku WORD.

Droższe stawki za prawko w Zielonej Górze. Ile kosztuje egzamin na prawko?

Od 1 kwietnia obowiązują nowe stawki w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Więcej zapłacimy m.in. egzamin praktyczny na prawo jazdy w kategorii B. Dotąd kwota jaką należało zapłacić za egzamin praktyczny prawa jazdy kat. B wynosił 140 zł, niestety kwota wzrosła aż do 200 zł. Natomiast na kat. C 250 zł. Egzamin teoretyczny na prawo wszystkich kategorii. po nowej stawce to koszt 50 zł, przypomnijmy, że poprzednio kosztował on zaledwie 30 zł.

Dlaczego podrożał egzamin na prawo jazdy w Zielonej Górze?

Inflacja, wzrost kosztów utrzymania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przyczyniły się także do wzrostów opłat za egzaminy na prawo jazdy. Od 2007 roku nie było podwyżek, a pieniądze które wpłyną do ośrodka w Zielonej Górze zostaną m.in. przeznaczone także na zwiększenie pensji ich pracowników.

Więcej informacji na temat egzaminów na prawo jazdy w Zielonej Górze znajduje się tutaj

Jechał 166 km/h bez prawa jazdy!
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?