Dzień otwarty Wydziału Informatyki Elektrotechniki i Automatyki na UZ 2023. Kiedy się odbędzie?
Dzień Otwarty Wydziału Informatyki Elektrotechniki i Automatyki na UZ odbędzie się 21 lutego 2023 roku. Zapisy są przyjmowane za pomocą drogi elektronicznej do 20 stycznia 2023 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.
Dzień Otwarty WIEA na Uniwersytecie Zielonogórskim, który odbędzie się w lutym, to największe wydarzenie dla uczniów szkół średnich oraz techników w regionie. Uczestnicy podczas spotkania mogą wziąć udział w sumie dwudziestu pokazach oraz pięciu wykładach. Jednym z przykładów zaplanowanego wykładu jest ten pt. "Tworzenie oprogramowania w praktyce". Zostaną poprowadzone one przez pracowników WIEA, studentów UZ oraz zaprzyjaźnionych z Wydziałem firm. Podczas prelekcji opowiedzą oni o kierunkach: Informatyka, Biznes Elektroniczny, Automatyka i Robotyka oraz Elektrotechnika.
- Jest dwadzieścia pokazów i pięć wykładów. Pokazy laboratoryjne przygotowane są w formie 20 minutowych praktycznych demonstracji w laboratoriach naszego wydziału. Jednym z takich przykładów pokazu są "Gry komputerowe", czyli pokazanie w jaki sposób informatycy mogą odnaleźć się w branży rozrywki cyfrowej. Jak można tworzyć gry komputerowe jak można te gry rozwijać – temat bardzo na czasie. To będą też pokazy związane z programowaniem, ale także o druku 3D - powiedział dla naszego portalu organizator wydarzenia dr inż. Michał Doligalski, Prodziekan ds. Studenckich, Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki.
Liczne zainteresowanie uczniów Dniem Otwartym WIEA 2023
Liczba miejsc jak co roku jest ograniczona, w ilości od ośmiuset do tysiąca. Należy się więc spieszyć, jeśli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu. Co roku podczas Dnia Otwartego WIEA pojawiają się nowe pokazy i wykłady. Związane są one z aktualną tematyką tego, co dzieje się w branży informatycznej oraz w technologiach związanych z informatyką.
- Zawsze dzień otwarty budził bardzo duże zainteresowanie i przed pandemią – w formie stacjonarnej, i w trakcie pandemii, kiedy te Dni Otwarte były w formie wirtualnej. Liczymy na jakieś osiemset, tysiąc uczestników. W tym roku możemy się otworzyć znowu stacjonarnie, gdyż najlepiej taką technologię dotknąć zobaczyć. To są naprawdę niezapomniane wrażenia, gdy można wejść do nowoczesnego laboratorium, dotknąć sprzętu, popatrzeć jak on działa, porozmawiać ze specjalistą czy naukowcem, który się tym sprzętem na co dzień zajmuje - dodał dr inż. Michał Doligalski.