samochody

i

Autor: Pixabay

Komunikacja

Europejski Tydzień Mobilności w Zielonej Górze. MZK przygotował moc atrakcji dla zielonogórzan! Znamy szczegóły

Już niebawem będzie obchodzony Europejski Tydzień Mobilności. Także w Zielonej Górze mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcyjnych możliwości z okazji tego święta. Dzień bez Samochodu to także okazja do zadbanie o nasze środowisko. Jak można wziąć udział? Podpowiadamy.

Europejski Tydzień Mobilności 2023 - data

Kiedy jest Europejski Tydzień Mobilności 2023? Od 16 do 22 września 2023 (sobota-piątek) obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. Wydarzenie polega nie tylko na uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest ochrona naszego środowiska, ale także zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Liczba samochodów z roku na rok się zwiększa. Niestety liczba wypadków także idzie do góry. 

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Oszczędzaj energię”. Coroczna kampania promuje zrównoważony transport miejski.

Dzień bez Samochodu 2023 w Zielonej Górze. MZK zachęca do wzięcia udziału

22 września, w piątek przypada Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce, są organizowane darmowe przejazdy autobusem. Miejskie Zakłady Komunikacji w Zielonej Górze zachęcają mieszkańców co pozostawienia swoich aut i wybrania publicznego środka transportu. Co należy zrobić, żeby za darmo jeździć w tym dniu autobusem? 

W tym dniu (22 września; dop. red.) wszystkie osoby, które w czasie przejazdu autobusem okażą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny) a także osoba im towarzysząca będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej - czytamy w komunikacie spółki MZK Zielona Góra.

To jednak nie koniec atrakcji! Ci, którzy chcieliby obejrzeć zielonogórską zajezdnię od środka będą mogli to zrobić podczas dnia otwartego. Odbędzie się ono 23 września, w sobotę na terenie Zajezdni przy ul. Chemicznej 8.

Rejestracje pojazdów w Lubuskiem. Sprawdź czy znasz je wszystkie. QUIZ

Pytanie 1 z 12
Z którego powiatu jest rejestracja FGW?