Miasto

II Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze-Przylepie. Przybyły tłumy! [zdjęcia]

15 czerwca, w Zielonej Górze-Przylepie odbył się II Światowy Zlot Śmigłowców. To wydarzenie przyciągnęło tłumy ludzi. Autobusy pękały w szwach. Maszyny wojskowe robiły wrażenie! Nie zabrakło także oferty gastronomicznej. Byliście w Przylepie? Szukajcie się na zdjęciach.

II Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze-Przylepie

To było prawdziwe święto dla fanów lotnictwa. Do Zielonej Góry zjechali się piloci z całego świata. W programie było wiele atrakcji. 

  • Od 11:00 Otwarcie dla Publiczności
  • 13:00 Oficjalne otwarcie Światowego Zlotu Śmigłowców
  • Hymn Państwowy w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Żagania; wciągnięcie Flagi Państwowej na maszt; hymn Lotnika; przelot formacji akrobatycznej, przemówienia Gości specjalnych; wlot Gościa Specjalnego
  • 14:00 – 16:00 konkurencje Heli Races
  • 16:00 -16.30 pokazy neutralizacji dronów firmy Hertz
  • 16:30 – 17:30 finałowe przeloty
  • 17:30-18:00 ogłoszenie wyników Heli Races
  • 18:00 – 19:00 Pożegnanie z lotniskiem – transfery / odloty

Początkowo pogoda nie dopisała, jednak później rozpogodziło się i można było cieszyć się z wielu atrakcji, które czekały zarówno dla starszych jak i młodszych. 

Zamiast pokazów odpłatne loty śmigłowcem. Wielka klapa na Wawerskim Pikniku Lotniczym

Do Przylepu zostały uruchomione darmowe autobusy L1 i L2. Jednak zainteresowanie przewyższyło potrzeby. Rozkład autobusów umożliwiał ich kursowanie co 30 min to i tak w większości z nich nie było miejsca. To nie zniechęciło samych zainteresowanych, którzy postanowili czekać. Zadowolenie na twarzach, mówiło samo za siebie. Sprzęt wojskowy był chętnie odwiedzany przez wszystkich. Szczególnie, że pojawiły się takie wojskowe maszyny lotnicze jak m.in. Mi-2, Mi-24; W-3PL czy SW-4 i wiele innych.

Widok tylu maszyn nie zdarza się codziennie na lotnisku w Przylepie. Można było także odbyć lot helikopterem za opłatą. Zobaczcie naszą galerię zdjęć. 

Organizatorem II Światowego Zlotu Śmigłowców Przylepie było Stowarzyszenie Lotnicze HELISPORT razem we współpracy z Wojskiem Polskim.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego objął II Światowy Zlot Śmigłowców patronatem honorowym. 

QUIZ. Światowe linie lotnicze. Wiesz, skąd pochodzą? Znajomość LOT-u to za mało!

Pytanie 1 z 11
No to na start - z jakiego kraju pochodzi linia lotnicza Eurowings?

II Światowy Zlot Śmigłowców w Przylepie