Zielona Góra

i

Autor: Grzegorz Walkowski

Ciekawostki

Internauci wybrali najpiękniejsze lubuskie miasto. Będziecie zaskoczeni tą odpowiedzią!

Mówi się, że ile ludzi tyle opinii. Jak się okazuje w niektórych zestawieniach odpowiedź jest jasna i klarowana. Spytaliśmy internautów najpiękniejsze miasto w naszym regionie. Przypomnijmy, że w woj. lubuskim są 44 miasta, ale miano najpiękniejszego miasta przypadło jednemu faworytowi.

Miasta w woj. lubuskim. Które z nich jest największe?

W województwie lubuskim w 2022 r. według GUS mieszkało 982 655 osób, co daje ok. 70,24 osób na kilometr kwadratowy. W województwie lubuskim są 44 miasta, w tym 2 miasta na prawach powiatu. Na jego terenie funkcjonują 82 gminy. A największym powiatem jest powiat żarski, który ma powierzchnię 1392,78 km2. Które miasto w Lubuskiem ma największą powierzchnię? 10 największych miast w naszym województwie.

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Świebodzinie. Auto utknęło między rogatkami

Najpiękniejsze miasto w Lubuskiem

Na naszym profilu na Facebooku Eska Zielona Góra News zapytaliśmy o to, które miasto w woj. lubuskim jest najpiękniejsze. Odpowiedzi było naprawdę bardzo sporo. Sami byliśmy zaskoczeni, bo odpowiedzi było sporo. Internauci chętnie dzielili się także opinią dlaczego tak uważają. Tak na przykład argumentowali "bo na pewno jest ładniejsza niż Gorzów Wlkp. Ogólnie rzecz biorąc to bardzo ładne, zadbane miasto i jest w top 3 najlepszych miast do życia w Polsce". Zdaniem głosujących najpiękniejszym miastem w woj. lubuskim okazała się Zielona Góra. To miasto wojewódzkie nie miało sobie równych! Na drugim miejscu znalazła się Nowa Sól, niestety z dwoma głosami. 

Zobacz też: To są największe miasta w woj. lubuskim pod względem powierzchni

Rejestracje pojazdów w Lubuskiem. Sprawdź czy znasz je wszystkie. QUIZ

Pytanie 1 z 12
Z którego powiatu jest rejestracja FGW?