The Sound of Silence

i

Autor: Screen YouTube: Simon&Garfunkel

Muzyka

Każdy zna ten remix ale mało kto zna historię utworu "The Sound of Silence"

Ostatnie tygodnie listy przebojów podbija remix znanej piosenki "The Sound of Silence". Starsze pokolenie wraca chętniej do oryginału. Od premiery mija 60 lat, niewielu jednak wie, jaka jest historia znanego obecnie tego remix. Jak oceniają remix "The Sound of Silence" internauci?

"The Sound of Silence" piosenka, która łączy pokolenia

Po opublikowaniu kilka miesięcy remixu Cyrila Riley'a "The Sound of Silence" od Disturbed z 2015 r. zyskał szybko na popularności. Na platformach takich jak Instagram czy TikTok internauci, w krótkim czasie sprawili, że ten utwór stał się także viralem. Od kilku tygodniu słuchacze stacji radiowych mogą słuchać tego samego remixu i wciąż króluje na listach przebojów. W 2015 r. "The Sound of Silence" nagranym przez Disturbed znalazło się na 42. miejsce listy "Billboard" Hot 100. Niemal 9 lat później znów ten hit znajduje się na cenionej muzycznej liście. 

"Remix utworu Disturbed „The Sound of Silence” zajmuje w tym tygodniu 34. miejsce na liście przebojów Hot Dance/Electronic Songs. Utwór został niedawno przerobiony przez producenta Cyrila" - czytamy na łamach Forbes.

Gromee zremixował hit Blurry Eyes - Michaela Patricka Kelly'ego!

Nie każdy jednak wie, że "The Sound of Silence" kończy 60 lat! Jaka jest historia tego utworu?

60. lat od premiery "The Sound of Silence"

Oryginał piosenki "The Sound of Silence" powstała podczas sesji nagraniowej wiosną 1964 roku. Za mikrofonem w studiu spotkali się Paul Simon i Art Garfunkel po to, aby skomponować muzykę do płyty "3.A.M.". Utwór został wydany dopiero rok później w 1965 r. Niespodziewanie zmienione na wersję rockową "The Sound of Silence" znalazło się na liście "Billboardu". I to był dopiero początek.

Niemal dwa lata później za sprawą filmu "Absolwent" z Dustinem Hoffmanem, w roli Benjamina Braddocka ponownie można było usłyszeć ten utwór. Podczas filmu zostaje odtworzony aż trzy razy. W innych filmach także można go usłyszeć m.in. "Watchmen. Strażnicy” czy "Trolle".

Internauci o nowej wersji "The Sound of Silence"

Utwór w remixie na YouTube w ciągu kilku miesięcy został odtworzony ponad 37 mln razy. Co o tej przeróbce uważają internauci? Pisownia została zachowana w oryginalne. Czytamy:

  • "To jeden z najlepszych remiksów, jakie kiedykolwiek powstały."
  • "Mam 71 lat i KOCHAM tę wersję."
  • "Moja 73-letnia babcia w kółko odtwarza klip z tiktoka, więc postanowiłem znaleźć dla niej pełną wersję. Nie trzeba dodawać, że to bomba."
  • "Chwila ciszy dla tych, którym podobała się oryginalna wersja Paula Simona & G kilkadziesiąt lat temu, a których już nie ma."
  • "Oryginalna muzyka zawsze była dla mnie najlepsza. Ale to jest niesamowicie dobrze zrobione, nie mogę przestać, słucham i słucham.. Kocham to!"
  • "Cóż, to jedna z tych piosenek, które poruszają wszystkie pokolenia. Ta mieszanka nas łączy."

Sonda
Co wolisz oryginalny utwór czy remix?