Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost. Budynek

i

Autor: H.S

Komunikacja

Lotnisko Zielona Góra-Babimost z kolejnym rekordem! Znamy dokładne liczby odprawionych pasażerów w sierpniu 2023

Kolejny rekord pobity! Na Lotnisku Zielona Góra-Babimost odprawiono 6933 pasażerów w lipcu 2023 r. Dotąd to był najlepszy miesiąc pod względem liczby obsłużonych podróżnych od początku roku. Jednak dane na sierpień wskazują kolejne zmiany. Liczba pasażerów znów wzrosła!

Rekord Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost

PPL dodały w komunikacie, że jedyny lubuski port lotniczy odnotował w lipcu 2023 r. znaczący wzrost liczby odprawionych pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. i odnosi wyraźny sukces w procesie odbudowy po pandemii.

W lipcu 2023 liczba pasażerów na Lotnisku Zielona Góra-Babimost sięgnęła 6933, czyli wzrosła o ponad połowę w stosunku do tego samego miesiąca w 2019 r., kiedy to lubuski port odprawił 4513 osób. W pierwszym miesiącu trzeciego kwartału 2023 r. w Babimoście wykonano 411 lotniczych operacji pasażerskich.

Rosnące zainteresowanie lotami z Lotniska Zielona-Góra Babimost jest coraz bardziej widoczne - uważają PPL.

W lubuskim porcie od początku roku obsłużono łącznie 29 594 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 roku – wskazano w informacji.

Rekord pobity na lubuskim lotnisku

Jak poinformowało biuro prasowe spółki Polskie Porty Lotnicze (PPL) w sierpniu 2023 r. z Lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 8057 pasażerów. Był to najlepszy miesiąc pod względem odprawionej liczby pasażerów od początku tego roku. Czy kolejne miesiące będą równie imponujące co poprzednie? 

Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu

Lubuszanie chętnie korzystają z lotniska w Babimoście. Stąd wylatują na urlop

W sezonie urlopowym siatka połączeń Lotniska Zielona Góra-Babimost oferuje kierunki zarówno połączeń krajowych, jak i zagranicznych.

Wśród rejsów obsługiwanych przez PLL LOT w rozkładzie znajdują się loty do: Gdańska, Krakowa oraz Warszawy. Loty do stolicy odbywają się sześć razy w tygodniu, a do Krakowa oraz Gdańska dwa razy w tygodniu.

Dla zwolenników wypoczynku poza Polską narodowy przewoźnik oferuje regularne rejsy do Zadaru w Chorwacji. Na pokładach samolotów czarterowych z lubuskiego portu można także udać się tego lata na urlop do tureckiej Antalyi.

Zobacz jak wygląda Lotnisko Warszawa-Radom

Sonda
Boisz się latać samolotem?