Ciekawostki

Oto największe wsie w województwie lubuskim. Niektóre z nich mogłyby być miastami! Zobacz naszą listę

Portal polskawliczbach.pl podzielił się najnowsze danymi statystycznymi pod względem liczby mieszkańców w lubuskich wsiach. W województwie lubuskim niektóre z nich mogłyby spokojnie być nazywane miastami. Sprawdź, które wsie są największe w Lubuskiem.

Największa wieś w Lubuskiem. Ile ma mieszkańców największa wieś w woj. lubuskim?

W województwie lubuskim największa wieś ma 3 259 mieszkańców. Co ciekawe, ta liczba ciągle rośnie i najprawdopodobniej niebawem stanie się miastem. Natomiast inne wsie w zestawieniu największych wsi w Lubuskiem mają blisko 2 tys. mieszkańców. O tym, o której wsi mowa dowiecie się z naszej galerii zdjęć.

Ile wsi jest w Lubuskiem? Ta liczba zaskoczy niejednego

Według danych portalu polskawliczbach.pl znajduje się w województwie lubuskim 1 053 wsi z czego 566 przynależy do gmin wiejskich, a 487 przynależy do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi natomiast jest w gminie Gubin i jest ich tam aż 46.

Ile wsi jest w Polsce? Gdzie jest najwięcej wsi w Polsce?

Dla porównania według tych samych danych obecnie w Polsce jest 43 122 wsi, z czego 29 368 z nich przynależy do gmin wiejskich, a 13 754 do gmin miejsko-wiejskich. Najwięcej wsi ogółem znajduje się w województwie mazowieckim, bo 7 843 wsi.

Powyższe dane bazują na Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku.

Zakup działki na wsi i budowa domu. Czy na pewno?
Sonda
Co wolisz?
Listen on Spreaker.