Lawina mandatów za jazdę „na czołgistę”. Nawet 500 zł kary!

i

Autor: kaboompics

Nawet 500 zł za jazdę „na czołgistę”. Jak uniknąć wysokiego mandatu?

2021-12-13 9:49

Lawina mandatów za jazdę „na czołgistę” w Polsce! Leniwi kierowcy muszą mieć się na baczności, ponieważ policjanci nie mają skrupułów jeżeli chodzi o to wykroczenie! Aby uniknąć wysokiej kary potrzeba poświęcić swojemu samochodowi kilka dodatkowych minut! To nie jest trudne, a może uchronić twój budżet przed dotkliwym mandatem.

Zimą utrzymanie auta bywa męczące i kosztowne. Codziennie odśnieżanie naszego samochodu bywa też czasochłonne i stresujące, gdy śpieszymy się do pracy. Należy jednak pamiętać, że zadbanie o dobry wygląd naszego auta na drodze może uchronić nas przed wysokim mandatem. W Polsce posypały się mandaty za jazdę „na czołgistę”. Co to oznacza? O tym mogli przekonać się leniwi kierowcy, którym nie chciało się odśnieżać samochodu o poranku! Za nieodśnieżenie możemy zostać dotkliwie ukarani. Policjanci w takich przypadkach bywają nieustępliwi, a tłumaczenia, że „śpieszymy się do pracy”, „jesteśmy spóźnieni” raczej nie pomogą. Nieodśnieżony samochód to spore zagrożenie w ruchu dla nas, ale przede wszystkim dla innych kierowców!

Spis treści

  1. Jazda „na czołgistę”. Co to oznacza?
  2. Jazda „na czołgistę”. Nawet 500 zł mandatu
  3. Jazda „na czołgistę”. Jak uniknąć kary?

CZYTAJ TAKŻE: Problemy z samochodem zimą? To nie awaria, to zimowa „usterka”! Jak sobie z nimi poradzić?

Jazda „na czołgistę”. Co to oznacza?

Mandat „na czołgistę” wynika z Prawa o ruchu drogowym. W nim możemy znaleźć informację, samochód, który uczestniczy w ruchu drogowym ma być zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. A także: zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Jazda „na czołgistę”. Nawet 500 zł mandatu

Przede wszystkim chodzi o to, że niestarannie odśnieżone auto po pierwsze zmniejsza nasze pole widzenia, a po drugie: śnieg znajdujący się na na samochodzie może podczas jazdy ograniczyć widoczność kierowcom jadących za nami. Policja, która przyłapie nas na takiej jeździe może wlepić nam mandat za wykroczenie w wysokości 500 zł.

Jazda „na czołgistę”. Jak uniknąć kary?

Odśnieżając samochód musimy zrobić to starannie, nie zapominając o takich elementach jak tablica rejestracyjna i wszystkie światła, które muszą być widoczne! Pamiętajmy także o lusterkach i śniegu znajdującym się na dachu naszego samochodu. Podczas jazdy może ograniczać widoczność kierowcom, którzy jadą za nami.

LAST CHRISTMAS ALE TO PORANNE WYJCE