Świat ma powierzchnię około 50 mld hektarów, z czego ok. 15 mld ha stanowią grunty. Najnowsze dane wskazują, że na świecie jest już ponad 8 mld ludzi, a do 2040 r. ta liczba ma wzrosnąć do 8,5 mld. Emigracja m.in. za pracą sprawia, że w wielu krajach pojawiają się kolejni pracownicy. Do tego konflikty zbrojne także zmuszają do wyjazdu z ojczyzny. Rozpoczęcie nowego życia nie jest wcale takie łatwe jak to się okazuje. A ziemi wcale nie przybywa. W niektórych państwach już teraz mówi się o przeludnieniu. Do kogo należy najwięcej ziem? Odpowiedź może być zaskoczeniem.
Polecany artykuł:
Kościół katolicki ma dużo ziem? Faworyt jest tylko jeden
New Statesman wyliczył, że 1/6 gruntów należy do jednego władcy. Jednak ku zaskoczeniu niektórych okazuje się, że nie jest to wcale Kościół katolicki. Ile ziem ma Kościół? Według NS Kościół katolicki ma w posiadaniu ziem o powierzchni, która przekracza 70 mln ha i jest na drugim miejscu w zestawieniu. Ta liczba przekracza powierzchnię całkowitą Francji.
Największe zasoby ziemi na świecie. Ten władca jest faworytem
Z dalszych wyliczeń NS wynika, że największe zasoby ziemi na całym świecie są w posiadaniu jednego władcy. Tutaj od dawien dawna króluje imperium brytyjskie, które na całym świecie zebrało wiele gruntów. Jednak liczba całkowita może wbić w fotel.
Urzędujący Karol III, król Wielkiej Brytanii włada terenami o powierzchni 2,56 mld miliarda hektarów na całym świecie (dane na 2021 r.). Stanowi to jedną szóstą wszystkich gruntów na świecie. Na drugim miejscu jak wcześniej wspomnieliśmy plasuje się Kościół katolicki, który według portalu News Statesman ma ok. 70,8 mln hektarów.