Szymon Jaskuła zdobył Mount Everest

i

Autor: Szymon Jaskuła, archiwum prywatne

Ciekawostki

Polak zdobył Mount Everest. Kim jest Szymon Jaskuła?

To prawdziwy sukces dla Polaka, pochodzącego z woj. lubuskiego. Szymon Jaskuła zdobył Mount Everest. Był wśród setki osób, które wspinały się na najwyższy szczyt na świecie. O tym wyczynie poinformowała gazeta "The Himalayan Times".

Polacy zdobyli Mount Everest, w tym Szymon Jaskuła

19 maja, w niedzielę w godzinach porannych blisko 100 osób zdobyło najwyższy szczyt świata, Mount Everest. O tym sukcesie jako pierwsza poinformowała gazeta "The Himalayan Times". W grupie, która wspinała się na Mount Everest byli także himalaiści z Chin, Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Karol Adamski był liderem grupy, wśród innych Polaków był Szymon Jaskuła oraz Agnieszka Maszewska. 

Zdobyła Everest, przeszła Grenlandię i nadal jej mało – Miłka Raulin | Tak trzeba żyć #16 Eska Rock

Szymon Jaskuła zdobył najwyższy szczyt na Ziemi

Na swoim koncie ma już kilka osiągnięć. Niemal pół roku temu wszedł na ósmy pod względem wysokości szczyt na Ziemi, a obecnie jest w podróży himalajskiej. Szymon Jaskuła postanowił, że zdobędzie Mount Everest i mu się udało. W ten sposób pomaga, także zwierzętom. 

W sieci trwa specjalna zbiórka pieniędzy "Himalaje dla zwierzaków". Przez cały wyjazd amatora wspinaczki, czyli do połowy czerwca 2024, można wpłacać pieniądze na ten szczytny cel.

Aktualnie Szymon Jaskuła przebywa w Himalajach, gdy tylko wróci do obozu ponownie się z nim skontaktujemy i dowiemy się więcej na temat zdobycia kolejnego ośmiotysięcznika. Cała nasza redakcja, gratuluje sukcesu i trzyma kciuki za kolejne osiągnięcia.

Szymon Jaskuła, Polak, zielonogórzanin w Himalajach. Chce pomóc zwierzętom

Sonda
Lubisz chodzić w góry zimą?