Powrót upałów we wrześniu. Zrobi się gorąco! Gdzie będzie najcieplej?

i

Autor: Getty Images Powrót upałów we wrześniu. Zrobi się gorąco! Gdzie będzie najcieplej?

Powrót upałów we wrześniu. Zrobi się gorąco! Gdzie będzie najcieplej?

2021-09-06 9:30

Fala upałów we wrześniu to bardzo możliwe zjawisko – według synoptyków już za niedługo w Polsce może zrobić się naprawdę gorąco! Czy po kilku tygodniach sierpniowego ochłodzenia będziemy mogli wskoczyć w krótkie spodenki? Z pewnością będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogoda, czego brakowało nam pod koniec wakacji. Gdzie będzie najcieplej?

Synoptycy mają dobre wieści dla miłośników słonecznej pogody. Po zimnych tygodniach sierpnia, przyszła pora na powrót wysokich temperatur. Już na początku sierpnia IMGW w swojej eksperymentalnej prognozie na jesień zapowiadał, że tegoroczny wrzesień będzie najcieplejszym od kilkunastu lat. Teraz znamy dokładniejsze prognozy, a początek zapowiadanej fali słonecznej pogody będziemy mogli odczuć już w tym tygodniu, a więc ciepło wkracza do Polski! Wszystko za sprawą wyżu, który przywędrował nad nasz kraj. Czy będziemy mogli zatem wskoczyć w krótkie spodenki i cieszyć się upalną pogodą? W dzień tak, ale o poranku i wieczorami będzie chłodno! Jak podaje portal dobrapogoda24.pl, będzie gorąco, ale… - Prawdziwej fali upałów jednak nie będzie, aczkolwiek jak na wrzesień zrobi się naprawdę gorąco. Poczujemy powiew słonecznego babiego lata – czytamy na portalu. Ile potrwa taka pogoda i gdzie będzie najcieplej?

CZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie jesień 2021? Są pierwsze długoterminowe prognozy pogody na wrzesień, październik i listopad

Spis treści

  1. Powrót upałów we wrześniu. Zrobi się gorąco!
  2. Powrót upałów we wrześniu. Gdzie będzie najcieplej?

Powrót upałów we wrześniu. Zrobi się gorąco!

Według synoptyków już za kilka dni termometry niemal w całej Polsce wskażą około 25 stopni Celsjusza. Taka aura potrwa do 12-13 września, a w międzyczasie możemy odczuć powrót lata we wrześniu. Momentami termometry wskażą prawie 30 stopni!

Wtorek będzie jeszcze nieco pochmurno, słabe opady są możliwe w górach. Noc będzie już cieplejsza, ale nadal temperatura na wschodzie może spaść do około 4°C. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od 17°C na północnym wschodzie, około 20°C w centrum, nawet do 24°C na południowym zachodzie. Za to w środę i czwartek będzie słonecznie. Wiatr skręci na kierunki południowe i będzie cieplej. Temperatura nad morzem pozostanie na poziomie 20°C-22°C, ale na zachodzie wzrośnie nawet do 27°C.

- W piątek na wschodzie nadal będzie słonecznie, ale od zachodu zachmurzenie będzie wzrastać i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Nieco cieplej, temperatura maksymalna od 23°C nad morzem do 28°C na zachodzie. W weekend będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W sobotę jeszcze będzie ciepło – do 28°C w centrum, a w niedzielę już tylko od 17°C do 22°C. Wiatr skręci z kierunków południowych na zachodnie i w czasie burz będzie w porywach do 60 km/h – czytamy na stronie IMGW.

Powrót upałów we wrześniu. Gdzie będzie najcieplej?

Według modelu GFS najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Tam termometry wskażą nawet do 29 stopni Celsjusza.

Orzeł najadł się śmieci i nie mógł latać