Kuna w śniegu

i

Autor: pexels.com

Ciekawostki

Problem z kunami może być rozwiązany. Zrób to, a będziesz miał szkodniki z głowy. Tego zapachu nienawidzą! Lista

Niektórzy posiadacze samochodów muszą zmagać się z na pozór niewinnie wyglądającymi kunami. To małe i zwinne zwierzę może okazać się w rzeczywistości bardzo niebezpieczne. Tym bardziej w okresie zimowym, gdy na dworze robi się szybko ciemno. Dzięki tym domowym produktom w szybki sposób możesz się ich pozbyć. Tego zapachu kuny nienawidzą!

Jak się pozbyć kuny? Czego boją się kuny?

To nie tajemnica, że kuny są uważane za szkodniki. Ich widok w domu czy też w ogrodzie może nas przestraszyć. W pobliżu ludzi szukają pożywienia. Zasadzone wiśnie czy winogrona są dla nich smacznym pożywieniem, ale nie tylko owocami się żywią. Polują także na myszy. Jednak największego strachu może napędzić kuna pod maską naszego samochodu. Bowiem mogą poprzegryzać kable w aucie. To nie wszystko kuny pozostawiają za sobą nieprzyjemny, długo unoszący się zapach.

W sieci nie brakuje różnych sposobów na pozbycie się kuny. W sklepach internetowych lub stacjonarnie w ogrodniczych można kupić specjalne pułapki na kuny. To rozwiązanie nie należy do najtańszych. W sprzedaży są także specjalne odstraszacze na kuny, które wydobywają dźwięk. Ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a za niektóre modele można zapłacić nawet kilkaset złotych. Tradycyjne pułapki nie są najlepszym rozwiązaniem, bowiem zwierzę się męczy, a my później musimy się go pozbyć. Lepiej wybrać sposób, który pomoże sprawniej pozbyć się szkodnika. Te produkty masz w swoim domu, a ich zapachu nienawidzą kuny.

Kuna Romuś dorasta w przemyskiej lecznicy

Sposób odstraszenia kuny z samochodu

Nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, żeby pozbyć się kun? Oto produkty, które znajdziesz w swoim domu, a ich zapach odstraszy szkodniki na dobre. Kuny posiadają bardzo rozwinięty węch i są wrażliwe na zapachy. Oczywiście są zapachy, które zachęcają kuny do zbliżania się do ogrodu i domu.

Te produkty, swoim zapachem odstraszą kuny:

  • mięta pieprzowa,
  • laska cynamonu,
  • plasterki cytryny.

Nowe zwierzęta w Mini ZOO w Lesznie

Sonda
Czy masz problem z kunami?