Quiz. Znasz te dziecięce gwiazdy z czasów PRL-u? Jak dobrze znasz tych aktorów i aktorki? Rozwiąż nasz prosty test!

i

Autor: Kadr z filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc" Quiz. Znasz te dziecięce gwiazdy z czasów PRL-u? Jak dobrze znasz tych aktorów i aktorki? Rozwiąż nasz prosty test!

QUIZ

Quiz. Dziecięce gwiazdy z czasów PRL-u? Jak dobrze znasz tych aktorów i aktorki? Ten test nie jest wcale taki prosty!

Urodziłeś się w czasach PRL-u? Oglądałeś często telewizję? Z pewnością nie masz problemu z wymienieniem chociażby trzech programów, filmów i seriali tamtego okresu. Jesteś fanem filmowych hitów PRL-u? Sprawdź się w naszym prostym quizie o aktorach i aktorkach tamtych lat.

Kiedy był PRL? Data

Okres PRL, czyli Polski Rzeczpospolitej Ludowej trwał od 1944 r. do 1989 r. To nie tylko czas zmian społecznych, ale także politycznych. Puste półki sklepowe czy długie kolejki na zawsze zapisały się na kartach Polski.

Telewizja w czasach PRL-u. To były hity tamtych lat

Okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej to czas pełen ważnych wydarzeń historycznych i społecznych zmian, które znalazły swoje odzwierciedlenie również w dziedzinie rozrywki, w tym w produkcji telewizyjnych seriali. Serialowe klimaty tamtych lat wciąż mają swoich wiernych fanów, zarówno z powodu specyficznej estetyki i charakterystycznych rozwiązań formalnych, jak i z uwagi na to, że wiele z tych produkcji było odzwierciedleniem ówczesnej rzeczywistości społecznej i politycznej.

W okresie PRL-u telewizja stanowiła ważne narzędzie propagandowe rządzącego reżimu komunistycznego. Choć nie brakowało produkcji o charakterze historycznym czy przygodowym, wiele z nich zawierało ukryte przesłania polityczne, które miały wpływ na sposób przedstawiania rzeczywistości i kształtowanie opinii widzów. Przykłady takich seriali to "Czterdziestolatek". Chociaż znalazły się także seriale dla młodszej publiczności jak na przykład "Podróż za jeden uśmiech" czy filmowe hity PRL-u jak "W pustyni i w puszczy" z 1973 r. 

Jak dobrze znasz aktorów i aktorki telewizyjnych czasów PRL-u? Prawdziwy fan zdobędzie 10/10 punktów!

Znasz te dziecięce gwiazdy z czasów PRL-u? Jak dobrze znasz tych aktorów i aktorki? Rozwiąż nasz prosty QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się aktor, który się wcielił w rolę Adasia Niezgódki w filmie "Akademia pana Kleksa"?
Listen on Spreaker.