WĘGIEL

i

Autor: Pixabay

Rozpoczęła się dystrybucja węgla w Zielonej Górze

2022-11-17 11:47

Na terenie Zielonej Góry rozpoczęła się sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Cena za tonę opału wynosi 1800 złotych. Ci, co zakupią opał nie muszą się martwić o jego dostawę. Jest ona możliwa dzięki współpracy rządu z samorządem. Pierwsze zielonogórskie rodziny już otrzymały zakupiony węgiel.

Sprzedaż węgla w Zielonej Górze rozpoczęta

16 listopada (środa) 2022 roku w Zielonej Górze Raculi, do Zakładu Gospodarki Komunalnej zostało dostarczone ponad 200 ton węgla. Zielona Góra jest pierwszym z wielu miast w Polsce, które zgłosiło gotowość do sprzedaży oraz dystrybucji tego surowca. Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków zadeklarowała, że w Zielonej Górze węgla do ogrzania swoich domów używa około 4 tysięcy gospodarstw domowych. Miasto w sumie zamówiło 1050 ton.

Dystrybucja węgla w innych miastach województwa lubuskiego

Gorzów Wielkopolski również wielkimi krokami przygotowuje się do sprzedaży węgla. Parę dni temu rozpoczął się nabór wniosków o zakup surowców. Preferencyjna cena to 2 tysiące złotych brutto za tonę. Wnioski można składać w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Walczaka) lub za pomocą elektroniczną ePUAP. Sprzedaż węgla w Gorzowie Wielkopolskim będzie odbywać się przez skład przy ulicy Kostrzyńskiej. Na dokładną datę rozpoczęcia sprzedaży gorzowianie muszą jeszcze niestety poczekać.

Sprzedaż węgla w województwie lubuskim

W województwie lubuskim węgiel będzie sprzedawany po preferencyjnej cenie, czyli 2 tysięcy złotych brutto za tonę. Aż 57 gmin zgłosiło już swoje konkretne zapotrzebowanie. Do końca 2022 roku województwo lubuskie zamówiło zamówiło 20 tysięcy ton węgla. Natomiast od stycznia do kwietnia 2023 roku zostało zamówione kolejne 12 tysięcy ton surowca. Węgiel najpierw trafi do składów w Międzyrzeczu oraz Nowinach Wielkich. To tam odbędzie się przygotowanie go do dalszej dystrybucji na terenie województwa lubuskiego. Powstanie również punkt w Zielonej Górze Przylepie.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?