Pożar w Przylepie. Ustalenia Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
Wybuchem pożaru składowanych odpadów w hali żyje cała Polska. Podczas wtorkowej konferencji prasowej poznaliśmy stanowisko Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze dotyczące sobotniego pożaru w Przylepie.
W toku tych czynności przeprowadzono już przesłuchania ze świadkami oraz zabezpieczono monitoringi. Wczoraj (dop. red. 24 lipca) w godzinach popołudniowych przeprowadzono wstępne oględziny na miejscu zdarzenia. Jednak z uwagi na to, że akcja gaśnicza w dalszym ciągu trwa postępowanie te zostanie przeprowadzone w kolejnych dniach z udziałem również biegłych z różnych specjalizacji - powiedziała Ewa Antonowicz, Rzecznik Prasowy, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
Polecany artykuł:
Opady w Przylepie. Sprawa była już znana organom
Do pożaru doszło 22 lipca 2022 r., a jak się okazuje sprawa jest już znana zielonogórskim organom znacznie dłużej. Akty oskarżenia zostały przygotowane dla kilku osób.
Chciałabym również poinformować, że Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze w 2021 r. skierowała akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom, które były związane właśnie z procederem składowania odpadów w Przylepie. Prokuratura oskarżyła sześć osób związanych ze spółką, która wynajmowała halę w Przylepie. A także dwóch urzędników Naczelnika Starostwa Powiatowego oraz Inspektora, którzy dopuścili się zaniechania czynności w związku z wydawaniem decyzji o pozwoleniu - powiedziała Ewa Antonowicz, Rzecznik Prasowy, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki a utylizacja opadów w Przylepie
Jak poinformowała dalej Ewa Antonowicz z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Janusz Kubicki Prezydent Miasta Zielona Góra został "uznany jako organ, który winien w wyniku wykonania zadania zastępczego dokonać utylizacji tych odpadów".