Sprzedaż choinek w Zielonej Górze

i

Autor: H.S

Ruszyła sprzedaż żywych choinek w Zielonej Górze. Sprawdziliśmy gdzie

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszy śnieg już spadł w naszym mieście. Czas również na rozpoczęcie przygotowań naszych domów. Ozdoby świąteczne już pojawiają się na sklepowych półkach, a co w takim razie z żywymi choinkami? Te już są sprzedawane w Zielonej Górze.

Gdzie można kupić żywą choinkę w Zielonej Górze?

Pierwsze żywe drzewka pojawiły się przy Dolinie Zielonej 1 w Zielonej Górze. To tam można już teraz zakupić choinki w doniczkach. Do wyboru jest ich bardzo dużo, bo aż 800 sztuk. Największe zainteresowanie mieszkańców Zielonej Góry może pojawić się od około 10 grudnia.

- Za dwa tygodnie będą cięte Świerki srebrne, czyli inaczej fachowo nazywane Świerkami kującymi srebrnymi i Jodły w różnych wysokościach. Oprócz tego, że mamy punkt tutaj w Zielonej Górze, to mamy również swoją plantacje. Jak co roku od paru lat na plantacje można pojechać, wtedy kupi się taniej choinkę - powiedział dla naszego portalu właściciel "Ogród. Dolina Zielona".

Zetnij sam - będzie taniej

Drzewko można samemu wyciąć, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się z właścicielami plantacji. Ta znajduje się na drodze do Cigacic. Przy podjęciu się takiego przedsięwzięcia należy pamiętać o kilku zasadach.

- Trzeba się odpowiednio ubrać, mieć odpowiednie obuwie, rękawice robocze. Dostaje się piłę. Szuka się drzewa, bo w lesie rośnie 20 tysięcy drzew. Samemu się to drzewo wycina i pomaga się, przynosi się spakować Tam będą drzewa bardzo tanie. Tak jak zresztą w zeszłym roku jest tam cena utrzymana - powiedział właściciel "Ogród. Dolina Zielona".

Ceny żywych choinek w Zielonej Górze

Przy ulicy Dolina Zielona 1 w Zielonej Górze ceny żywych drzewek w doniczce zaczynają się już od 70 złotych, są też droższe po 120 złotych. Wszystko zależy również od naszych preferencji.

- U nas drzewa praktycznie nie podrożały, ponieważ mamy swoje drzewa więc utrzymujemy cenę. Zdajemy sobie sprawę, że ludzie nie mają pieniędzy - dodał właściciel "Ogród. Dolina Zielona".

O innych miejscach, gdzie można kupić choinki będziemy informować. Śledźcie nasze newsy i bądźcie na bieżąco.

Sonda
W tym roku kupisz sztuczną czy żywą choinkę?