Pisanie na laptopie

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Pomoc

Samorząd województwa lubuskiego pomoże po pożarze w Przylepie. W jaki konkretnie sposób?

25 lipca 2023 r., we wtorek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa na temat sytuacji związanej z pożarem wypełnionej niebezpiecznymi substancjami hali w Zielonej Górze Przylepie. Podczas tego spotkania zostały podane informacje o pomocy dla mieszkańców Zielonej Góry Przylepu oraz strażakom po sobotnim pożarze w Przylepie. Jak można uzyskać pomoc?

Pożar w Przylepie. Co się stało?

22 lipca 2023 r., w sobotę po godz. 16 wybuch pożar na jeden z hal w Przylepie obok Zielonej Góry. Niebezpieczne odpady były składowane tam od wielu lat. Mieszkańcy jasno po pożarze zabrali głos i mówią "mieszkaliśmy przy tykającej chemicznej bombie, musiała w końcu wybuchnąć". Prokuratura Okręgowa w Zielona Górze wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Pożar w Przylepie w Lubuskiem. Czy to jedna z najtrudniejszych akcji?

Akcja gaśnicza w Przylepie to była zdecydowanie jedną z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejsza tego typu akcja być może w całym województwie – powiedział PAP rzecznik lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak. Ilu strażaków brało udział w pożarze w Przylepie? W całej akcji udział brało 376 strażaków, 107 pojazdów i dwa samoloty.

Pomoc dla zielonogórzan po pożarze w Przylepie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego poinformował o utworzeniu specjalnych kanałów kontaktu dla mieszkańców Zielonej Góry Przylepu i strażaków. Jest to specjalny numer telefonu i adres e-mail:

  • numer telefonu: 68 45 65 329 w godzinach 8.00-20.00
  • adres e-mail: pomoc.przylep@lubuskie.pl

Masz pytania związane z pożarem w Przylepie? Urząd Miasta Zielona Góra na nie odpowie

Temat pożaru w Przylepie obok Zielonej Góry nie cichnie. Zielonogórzanie nadal mają wiele pytań związanych z wybuchem pożaru w hali z odpadami w Przylepie. Urząd Miasta Zielona Góra poinformował w swoich mediach społecznościowych o możliwości zadawania pytań w tej sprawie. Został uruchomiony specjalny adres e-mail, gdzie mieszkańcy Zielonej Góry mogą kierować swoje obawy i pytania, jest to kontakt@um.zielona-gora.pl. W komunikacie dalej czytamy, że magistrat postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania, tak szybko jak będzie to tylko możliwe.

Zobaczcie jak wygląda hala po pożarze w Przylepie

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?