Komunikator Gadu-Gadu, znane również jako GG, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych komunikatorów internetowych w Polsce. Co to Gadu-Gadu? Jest to program komunikacyjny, który przez wiele lat pełnił ważną rolę w życiu polskich internautów. Z czasem jednak został wyparty przez inne światowe komunikatory. Obecnie jest ich naprawdę sporo! I jest w czym wybierać. Gadu-Gadu nadal działa i planuje niebawem wielki powrót. Co to dokładnie oznacza? Sprawdziliśmy.
Krótka historia komunikatora Gadu-Gadu
W 2000 r. powstaje Gadu-Gadu. Pierwszego dnia działania komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tys. użytkowników. Rok później z Gadu-Gadu korzystało już 250 tys. internautów. Wraz ze wzrostem popularności komunikatora GG, zostają uruchomione serwisy społecznościowe.
W 2006 r. powstaje Gadu Radio, później przekształcone w Open.fm, które umila czas podczas rozmów ze znajomymi. W tym samym roku powstaje także Gadu-Gadu naGłos, czyli telefonia internetowa VoIP. W 2009 r. powstaje telefonia komórkowa Gadu Air, która wykorzystuje infrastrukturę Polkometla. W 2011 roku Gadu-Gadu miało 6 mln realnych użytkowników. Jak zostaliśmy poinformowani przez firmę GG, obecnie z tego komunikatora korzysta blisko 0,5 mln użytkowników miesięcznie, a rocznie loguje się 1 mln, z czego 61 proc. to użytkownicy poniżej 35. roku życia.
Wielki powrót Gadu-Gadu?! Firma ma plan
Kto chociaż raz używał Gadu-Gadu zapewne pamięta kultowe już emotikony i charakterystyczny dźwięk przy otrzymywaniu wiadomości. Mimo, że o tym komunikatorze lekko słuch zaginął, nadal można z niego korzystać bezpłatnie! Polski właściciel obecnie planuje także kilka zmian:
- Wprowadzenie do komunikatora wirtualnego portfela, dzięki któremu będzie można płacić prosto z GG. To rozwiązanie jest już testowane - np. płatności z numeru Gadu-Gadu na numer Gadu-Gadu.
- Wprowadzenie wersji biznesowej Gadu-Gadu dla małego i średniego biznesu
- Wprowadzenie sztucznej inteligencji AI do komunikatora, już można korzystać z chatbotu AI AmiGGo