POŻAR

Trwa dogaszanie pożaru w Przylepie pod Zieloną Górą. Mamy najnowsze zdjęcia

2023-07-23 11:06

Trwa dogaszanie pożaru hali z chemikaliami w Przylepie niedaleko Zielonej Góry. Pożar został już opanowany i nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Cały region od wczoraj został postawiony w gotowości. Zobaczcie najświeższe zdjęcia z akcji strażaków.

Wyniki badań jakości powietrza w Przylepie oraz innych miejscowościach nie wykazały przekroczenia dopuszczalnych norm, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców. Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, poinformował w niedzielę, że wszystkie otrzymane wyniki wskazywały na niższe stężenie zanieczyszczeń niż jest to dopuszczalne zgodnie z obowiązującymi normami.

„Na bieżąco będą monitorowane parametry wody, przede wszystkim w zbiornikach otwartych. Przylep jest skanalizowany, woda dostarczana jest przez zielonogórskie wodociągi. Najważniejsze jest ustalenie czy doszło do skażenia gleby. Sanepid będzie prowadził dodatkowe badania wody, aby monitorować sytuację” – podkreślił Kubicki.

Zobaczcie zdjęcia z akcji strażaków w Przylepie

Najważniejsza informacja jest taka, że nie ma żadnego zagrożenia dla życia okolicznych mieszkańców. Strażacy obecnie dogaszają pożar. Najświeższe zdjęcia z akcji możecie zobaczyć poniżej.

Wielki pożar w Bydgoszczy. 20 zastępów straży w akcji