Śmiertelny wypadek drogowy koło Kożuchowa

i

Autor: OSP Kożuchów

Kryminalne

W tragicznym wypadku koło Kożuchowa zginęły dwie osoby. Kierowca skazany na więzienie

Sąd Rejonowy w Nowej Soli skazał Piotra B. na 5 lat i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. To on był sprawcą śmiertelnego wypadku, do którego doszło pod koniec października 2023 roku koło Kożuchowa.

Po pijaku spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby

O wyroku poinformowała zielonogórska prokuratura okręgowa. Sąd Rejonowy w Nowej Soli uznał Piotra B. winnym i wymierzył mu karę 8 miesięcy więzienia za prowadzenie po pijanemu i pod wpływem środków odurzających. Z kolei za spowodowanie śmiertelnego wypadku usłyszał karę 5 lat więzienia. W rezultacie mężczyzna został skazany na łączną karę 5 lat i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Dodatkowo sąd dożywotnio zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych i orzekł 5 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok jest nieprawomocny, stronom przysługuje odwołanie.

Do wypadku doszło 26 października 2023 roku na drodze między miejscowościami Cisów i Kożuchów (pow. nowosolski). Piotr B. jechał pijany, był też pod wpływem środków odurzających. Na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na lewe pobocze. Samochód wypadł z drogi, wpadł do przydrożnego rowu i zatrzymał się na drzewie. Był kompletnie zmiażdżony.

W wypadku zginęli pasażerowie Ireneusz S. i Daniel B. Jak powiedziała prokurator Antonowicz cytowana przez PAP, Piotr B. "swoim zachowaniem umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, zachowania trzeźwości oraz prowadzenia pojazdu z bezpieczną prędkością".