Woda z kranu

i

Autor: Unsplash.com

Pożar

Wyniki badań ścieków z kanalizacji deszczowej po pożarze w Przylepie już dostępne. Czy jest bezpiecznie?

O pożarze w Przylepie mówiła cała Polska. Nadal trwają działania wyjaśniające wybuchu pożaru. Nie brakowało także pytań czy jest bezpiecznie po gaszeniu pożaru. Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic obawiali się czy jest bezpiecznie. Czy woda po pożarze nie zagraża zdrowiu? We wtorek, 25 lipca, zostały opublikowane wyniki badań ścieków z kanalizacji po pożarze w Przylepie. Mamy czego się obawiać?

Pożar w Przylepie. Zagrożenie dla zdrowia i życia przez odpady

Pożar, który wybuchł 22 lipca, w sobotę w Przylepie obok Zielonej Góry skupił oczy całej Polski na nasz region. Czarne chmury nad miastem i nieprzyjemny zapach z miejsca pożaru wzbudził w mieszkańcach wiele emocji. Mimo, że pożar udało się opanować i nikomu się nic nie stało nadal pozostaje wiele niewiadomych. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki zapewnił o działaniu służb zajmujących się badaniem gruntów po pożarze. Czy w Przylepie jest bezpiecznie? Zostały opublikowane wyniki badań ścieków z kanalizacji deszczowej. 

Wyniki badań ścieków po pożarze w Przylepie. Czy jest bezpiecznie? 

We wtorek, 25 lipca, w mediach społecznościowych Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra opublikował wyniki badań ścieków z kanalizacji deszczowej z terenów sobotniego pożaru w Przylepie. Czy jest bezpiecznie w Przylepie? W komunikacie prezydenta czytamy "Wystąpiłem do wszystkich o upublicznienie wszystkich wyników ponieważ były one realizowane przez jednostki, które mi nie podlegają zaraz po otrzymaniu zostaną przez mnie opublikowane i upublicznione". 

Poniżej zobaczcie dokładne wyniki badań przeprowadzone przez zielonogórskie wodociągi. 

Zobaczcie zdjęcia z pożaru hali odpadów w Przylepie

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?