mapa

i

Autor: Canva

Ciekawostki

Zmiany nazw miejscowości w województwie lubuskim 2023. One zmieniły swoją nazwę [LISTA]

2023-10-27 13:38

Nowy 2023 rok obfituje w wiele zmian. Nie tylko zmieniają się ceny wody, o których już informowaliśmy, ale również mogą się zmienić niektóre nazwy miejscowości na terenie całej Polski. W liście poniżej podajemy planowane zmiany w województwie lubuskim. Pamiętajcie o nich, z pewnością się one przydadzą! Te miasta zmieniły swoje nazwy. Lista.

Projekt rozporządzenia zmian nazwy miejscowości 2023

W 2023 roku aż 228 miejscowości zmieniło swoją nazwę. Wszystkie można znaleźć w rozporządzeniu MSWiA. W projekcie można przeczytać o ustaleniu 7 zupełnie nowych nazw miejscowości, 10 nazw obiektów fizjograficznych, wspomniane wyżej 228 zmian nazw lub rodzajów miejscowości. Zostaną zniesione 475 nazwy miejscowości na terenie 225 gmin, w 146 powiatach na terenie 16 województw. W załączniku udostępnionym przez Serwis Samorządowy PAP możecie sprawdzić, które miejscowości dokładnie zmienią swoją nazwę tutaj. My jednak skupimy się na województwie lubuskim. Na jego terenie tylko 4 miejscowości zmieniły swoją nazwę. Jakie miejscowości zmieniły swoją nazwę w 2023 roku w Lubuskiem? Opowiadamy na to pytanie poniżej.

Struś Tadzio dostał nową ksywkę- mówią na niego Czajnik! Skąd ta nazwa?

Zmiany nazw miejscowości w Lubuskiem w 2023. Jakie to miejscowości? Lista poniżej

W opublikowanym projekcie rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w RCL pojawiły się w sumie 228 miejscowości. W województwie lubuskim swoje nazwy zmieniły tylko 4 z nich.

Lista z miejscowości, które zmieniły swoje nazwy w 2023 roku w Lubuskiem:

  • Gęsin (osada w gminie Zabór),
  • Podbiele (kolonia w gminie Sulęcin),
  • Ostrów (osada leśna w gminie Sulęcin),
  • Długoszyn-Kolonia (kolonia w gminie Sulęcin).

Poparcie przedstawionych zmian w projekcie

Jak czytamy na stronie Serwisu Samorządowego PAP, w OSR projektu „większość biorących udział w konsultacjach mieszkańców poparła proponowane zmiany”.

Nowy podział administracyjny Polski?! Powstaną nowe województwa i zmienią się granice