Zniszczył sprzęt gaśniczy na stacji paliw w Gubinie

i

Autor: Lubuska Policja

Policja

Zniszczył sprzęt gaśniczy na stacji paliw w Gubinie, bo się nudził. Teraz grozi mu więzienie?

2023-03-29 9:14

Na jednej ze stacji paliw w Gubinie, 24 marca mężczyzna zniszczył sprzęt gaśniczy, który jest niezbędny podczas akcji ratunkowej. Wszystko uchwyciła kamera monitoringu. Bezmyślne zachowanie sprawcy może skończyć się dla niego pozbawieniem wolności.

Zniszczony sprzęt gaśniczy na stacji paliw w Gubinie

24 marca, policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego gubińskiego komisariatu, na jednej ze stacji paliw w Gubinie, zauważyli ślady proszku gaśniczego oraz porozrzucane gaśnice. Postanowili wylegitymować obecnego tam mężczyznę. Według dalszych ustaleń okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który zniszczył sprzęt gaśniczy. Powodem jego zachowania była nuda, bo nie wiedział co ze sobą zrobić. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu, które możecie obejrzeć poniżej naszego materiału. Mężczyzna nie tylko zniszczył sprzęt gaśniczy, ale także podarł koce gaśnicze oraz zniszczył uchwyty mocujące gaśnice.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Teraz za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - powiedziała komisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim.

Zniszczył sprzęt gaśniczy na stacji paliw w Gubinie
Sonda
Wolisz liceum czy technikum?