Robert Makłowicz w Zielonej Górze. III Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic

i

Autor: H.S

Miasto

Dni Otwartych Piwnic Winiarskich w Zielonej Górze. Kolejna szansa na skosztowanie lokalnych win

Po raz kolejny piwnice winiarskie w Zielonej Górze zostaną otwarte. Jest ich naprawdę sporo. Organizatorzy ponownie zachęcają do zapoznania się z lokalnymi przedsiębiorcami. Kiedy Dni Otwartych Piwnic Winiarskich w Zielonej Górze?

Dni Otwartych Piwnic Winiarskich 2024 w Zielonej Górze

Po raz kolejny dla mieszkańców Zielonej Góry oraz turystów zostaną otwarte piwnice winiarskie. Na terenie naszego miasta jest ich naprawdę sporo i jest to dobra okazja, aby poznać ich historię a przy okazji kosztować wino. Jak zapowiadają organizatorzy tego znanego już wydarzenia zostanie otwartych ok. 20 piwnic winiarskich, w których zostanie zaprezentowanych ponad 30 lubuskich winnic. Przypomnijmy, że na co dzień takie zwiedzanie jest niemożliwe. Kiedy odbędą Dni Otwartych Piwnic Winiarskich 2024 w Zielonej Górze? Dni Otwartych Piwnic Winiarskich 2024 w Zielonej Górze zaplanowano od 30 maja do 1 czerwca 2024 r. Głównym organizatorem Dni Otwartych Piwnic Winiarskich jest Fundacja Tłocznia. 

Rozpoczęło się winobranie w Zielonej Górze

Bilety na Dni Otwartych Piwnic Winiarskich. Ruszyła sprzedaż 

Ruszyła sprzedaż na Dni Otwartych Piwnic Winiarskich w Zielonej Górze. Samo zwiedzanie Piwnic Winiarskich jest bezpłatne, ale trzeba pamiętać, że aby móc degustować należy wykupić bilet. Podobnie jak w innych tego typu imprezach są dwie dostępne możliwości: wersja podstawowa, czyli 16 porcji oraz wersja max 36 porcji degustacyjnych wina, po 40 ml. Każdy pakiet zawiera: 

 • kieliszek z grawerunkiem,
 • zawieszka z materiału na szyję, w której można schować kieliszek i mapę,
 • naklejki (16 lub 32, w zależności od pakietu), które podczas imprezy można zamienić na wino,
 • mapa z zaznaczonymi piwnicami winiarskimi i ich historią,
 • folder z opisem winnic biorących udział w festiwalu,
 • ołówek na notatki.

od 1 kwietnia do 1 czerwca 2024 r.:

 • 154,47 zł – 16 porcji degustacyjnych wina – pakiet standard
 • 288,37 – 32 porcje degustacyjne wina – pakiet max

Bilety Dni Otwartych Piwnic Winiarskich możesz już kupić. 

Program Dni Otwartych Piwnic Winiarskich w Zielonej Górze

Po raz kolejny odbędą się Dni Otwartych Piwnic Winiarskich w Zielonej Górze. Z okazji 802. urodzin naszego miasta. To kolejna okazja do wyjścia z domu. Zwiedzanie piwnic jest bezpłatne. Otwartych będzie w sumie 25 miejsc. Oto co zaplanowano?

Degustacje komentowane odbędą się w dniach: 

 • 30 maja, czwartek, godz. 10:30, Sala Szeptów przy ul. Sowińskiego 3: "ABC Wina, czyli śniadanie przy winie na rozpoczęcie Dni Otwartych Piwnic Winiarskich".
 • 30 maja, czwartek, godz. 15:00, Wine bar Skrzynka Wina przy ul. Sobieskiego 11: Degustacja pięciu win musujących z winnicy Aris.
 • 30 maja, czwartek, godz. 19:00, piwnica Domu Stanów Ziemskich przy ul. Sikorskiego 6: "Jedyne takie archiwum, czyli degustacja archiwalnych roczników lubuskich win".
 • 31 maja, piątek, godz. 12:30, Sala Szeptów przy ul. Sowińskiego 3: "Lubuskie vs. Dolnośląskie, czyli pojedynek win".
 • 31 maja, piątek, godz. 15:00, Wine bar Skrzynka Wina przy ul. Sobieskiego 11: Degustacja pięciu rieslingów z winnicy Marcinowice, od wytrawnego do słodkiego.
 • 31 maja, piątek, godz. 19:00, Srebrna Góra przy placu Słowiańskim 10: Kolacja degustacyjna "Lubuskie smaki w kieliszku i na talerzu". Bilety są wyprzedane. 
 • 1 czerwca, sobota, godz. 13:00, Wine bar Skrzynka Wina przy ul. Sobieskiego 11: Degustacja sześciu win z winnicy Jany.

III Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic. Do Zielonej Góry przyjechał Robert Makłowicz

Zobacz nasze zdjęcia w galerii, która znajduje się poniżej.

Sonda
Czy znasz Winobranie w Zielonej Górze?