IO 2024

Imane Khelif ze złotym medalem w boksie. Pięściarka złożyła zawiadomienie do prokuratury

Nie cichną głosy wobec złotej medalistki w boksie Igrzysk Olimpijskich 2024, Imane Khelif. Algierka w finale pokonała Chinkę. Szybko jednak pojawiły się słowa niezgody wśród kibiców. 25-latka odniosła się do oskarżeń w jej stronę. Jak się okazuje postanowiła, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do francuskiej prokuratury.

Imane Khelif ze złotym medalem w boksie

Droga Imane Khelif do złotego medalu na IO 2024 w Paryżu była wyboista. Pięściarka musiała zmagać się z wieloma nieprzychylnymi słowami ze strony kibiców. Już wtedy kobieta postanowiła, że odniesie się do sprawy. Tuż za nią stanął w obronie ojciec sportowczyni.

Imane Khelif w finale boksu kobiet do 66 kilogramów zmierzyła się z Yang Liu. Finalnie to Algierka zdobyła złoty medal. Kontrowersyjny start 25-latki na IO 2024 będzie miał swój finał. Kibice dyskutowali o dyskwalifikacji w zawodach, ponieważ ta posiada w organizmie męskie chromosomy.

Ewa Swoboda podsumowuje IO w Paryżu!

Imane Khelif w ogniu krytyki. Algierka złożyła zawiadomienie do prokuratury

MKOI nie wskazał żadnych przesłanek do tego, by Algierka została zdyskwalifikowana podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Prawnik Imane Khelif, Nabil Boudi poinformował na platformie X (Twitter), o dalszych krokach w sprawie oskarżeń i obelg, z którymi musiała się zmagać sportowczyni.

Po bitwie sportowej nadchodzi bitwa prawna. Po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024, bokserka Imane Khelif postanowiła podjąć nową walkę: o sprawiedliwość, godność i honor. Imane Khelif skierowała swoją sprawę do sądu, który wczoraj złożył skargę do paryskiej prokuratury na cyberprzemoc. Dochodzenie karne ustali, kto stał za tą mizoginistyczną, rasistowską i seksistowską kampanią, ale także przyjrzy się tym, którzy podsycali ten cyfrowy lincz. Nękanie, którego ofiarą padła mistrzyni boksu, pozostanie największą plamą na tych igrzyskach olimpijskich - czytamy w oświadczeniu prawnika Imane Khelif, które zostało umieszone na platformie X.

Imane Khelif zdobyła złoty medal na IO 2024

Jaką dyscyplinę uprawia ten sportowiec? Tylko ekspert rozwiąże ten quiz

Pytanie 1 z 8
Aleksandra Mirosław ostatnio zdobyła złoty medal olimpijski. W jakiej dyscyplinie?