Grzaniec Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Zielonej Górze

i

Autor: H.S

Miasto

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Zielonej Górze. Ile kosztuje grzaniec? Sprawdziliśmy to

Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie pojawił się w Zielonej Górze. Nie mogło zabraknąć oczywiście straganów i domków winiarskich. Sprawdziliśmy ile kosztuje grzaniec na targu świątecznym 2023 w Zielonej Górze. Uwaga, cena może zaskoczyć.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Zielonej Górze

Od 15 do 21 grudnia 2023 zielonogórzanie mogą odwiedzać Jarmark Bożonarodzeniowy na deptaku. Gdy już zabłysną iluminacje świetlne warto podczas spaceru poszukać stoiska, które serwuje grzane wino. 

Grzańce na jarmarku bożonarodzeniowym to niezapomniane doświadczenie smakowe, które rozgrzewa ciało i duszę w zimowy wieczór. Wśród świątecznych straganów, gdzie migoczą kolorowe lampki i unosi się aromat przypraw, nie może zabraknąć tego tradycyjnego napoju. Warto przypomnieć, że grzańce są często dostępne w różnych wariantach, zależnie od regionu i kulinarnych tradycji. Ile kosztuje grzaniec w 2023 w Zielonej Górze?

Drożyzna na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie. Pajda ze smalcem i ogórkiem 22 złote, grzaniec 200 ml za 10 złotych

Grzaniec 2023 w Zielonej Górze

Mimo wielu domków winiarskich ustawionych wokół zielonogórskiego ratusza, niestety nie znajdziemy wielu grzańców. Ku naszemu zaskoczeniu frekwencja na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Zielonej Górze była bardzo wysoka. Słychać było radość ludzi, a i niektórzy z nich skusili się na grzańca. Ile kosztuje grzaniec w 2023 r.? Pierwszy z nich można zakupić tuż przy ratuszu i jest to koszt 14 zł. Niestety napój otrzymuje się w papierowym kubeczku i może kiedyś Zielona Góra doczeka się własnych sygnowanych kubków jarmarcznych i przede wszystkim ceramicznych na ten trunek, jak to jest np. we Wrocławiu. Drugie stoisko z grzanym winem jest trochę ukryte, trzeba kierować się na Stary Rynek. Tam za duży papierowy kubek grzańca zapłacimy w 2023 r. 20 złotych. Ceny śmiało można powiedzieć, że są przystępne dla kieszeni. 

Tak wygląda Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Zielonej Górze

Dokończ popularne polskie kolędy. Jak dobrze pamiętasz ich słowa? quiz

Pytanie 1 z 10
Dokończ słowa "Ach ubogi żłobie, Cóż ja widzę w tobie?..."