Glinianki

i

Autor: Klaudia Pieszczyńska

Jezioro w centrum zielonogórskiego osiedla. Pomysł na wakacje w mieście [WIDEO]

2020-06-08 11:15

Glinianka, czyli niewielkie jezioro w sercu Osiedla Cegielnia. Tutaj możesz pobiegać, odpocząć, pojeździć na rowerze, pobawić się z dziećmi... To idealna propozycja dla wszystkich osób, które spędzają wakacje w mieście. Więcej w artykule.

Jezioro Cegielni to miejsce, w którym zielonogórzanie chętnie wędkują, spacerują, karmią kaczki, jeżdżą na rowerze, czy też bawią się z dziećmi. To tutaj można odpocząć nad wodą. Wokół jeziora rozpościera się piękny las, w którym nie brakuje również ścieżek. Ponadto nad jeziorem znajdują się także ławki oraz miejsca na rozpalenie ogniska.

Niegdyś nie było tutaj tak pięknie. Tak zwane Glinianki całkiem niedawno zostały wyposażone w niezbędną infrastrukturę, czyli ławki oraz pojemniki na śmieci. Teraz jest to prawdziwa wizytówka Zielonej Góry, a przede wszystkim miejsce, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Na wideo możecie zobaczyć, jak wygląda to magiczne miejsce. Jezioro Cegielni to zakątek, który przyciąga zielonogórzan w szczególności wiosną oraz latem.

Wakacje w Zielonej Górze - Glinianki