Choinka / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Choinka / zdjęcie ilustracyjne

Kiedy ubiera się choinkę? Sprawdź czy zaskoczą Cię te daty

Ubieranie choinki to jeden z elementów przygotowujących do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. To wspaniały czas rodzinny, a czasem wręcz świetna zabawa dla dzieci. Skąd wziął się ten zwyczaj? Kiedy najlepiej ubrać choinkę? Skąd wzięła się tradycja ubierania choinki? O tym w poniższym materiale.

Kiedy ubrać choinkę? Od kiedy ubierać choinkę? Czy w wigilię ubiera się choinkę?

Jest wiele pytań dotyczących daty ubierania choinek. Pomożemy Wam znaleźć najlepszą odpowiedź na te pytania. Ubieranie choinki według tradycji przypadało w wigilię Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy zbierała się cała rodzina, by wspólnie ubierać świąteczne drzewko. Przypadało to na rano w wigilię 24 grudnia.

Ubieranie choinki 2022 - kiedy najlepiej to zrobić? 

W dzisiejszych czasach ubieramy choinki znacznie szybciej. Pierwsze żywe choinki właśnie trafiają do sklepów w Zielonej Górze jak i innych miast w Polsce. W wielu domach, więc ubieranie choinki przypada właśnie na początek grudnia, inni czekają z tym na Mikołajki, czyli 6 grudnia. Są też i tacy, którzy ubierają swoją choinkę tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia. To tylko od nas samych zależy, kiedy ubierać choinkę. Nie ma tu znaczenia czy ubiera się choinkę żywą czy sztuczną. Najważniejsze jest celebrowanie tej tradycji.

Tradycja ubierania choinki

Tradycja ubierania choinki jest z nami od dawien dawna. Drzewka świąteczne były już znane w XVI wieku. Ubieranie choinki wywodzi się z niemieckiej tradycji ewangelickiej. Ten zwyczaj zagościł na stałe również w Polsce, pomimo początkowego uznania kościoła katolickiego za zwyczaj pogański. Jednak na całym świecie przyjął się ten zwyczaj ubierania choinki.

Sonda
Kiedy ubierasz choinkę