Jest chętny na MOP-y koło Kościana. MOP-em Wilkowice nadal nie ma zainteresowania

i

Autor: hak, zdj. ilustracyjne

Lubuskie: Na odcinku S3 powstaną nowe stacje MOP wraz z innymi usługami

2022-12-07 11:43

Kierowcy mogą się cieszyć już od jakiegoś czasu z drogi S3 w województwie lubuskim. Jednak nie można stwierdzić, że radość jest w pełni zadowalająca. W wielu miejscach brakuje tzw. MOP-ów. Nadal trwa ich budowa przy kilku miejscowościach na drodze ekspresowej numer trzy. Gdzie pojawią się MOP-y? Szczegóły w materiale poniżej.

Budowa MOP-ów na S3. Gdzie pojawią się nowe MOP-y na S3?

Prace budowlane dotyczące MOP-ów na S3 trwają już jakiś czas. Ci kierowcy, którzy często podróżują na tej trasie mogą zobaczyć postępy tych prac. Gdzie dokładnie powstaną MOP-y? Miejsca Obsługi Podróżnych na S3 powstają między węzłami Nowe Miasteczko i Gaworzyce - MOP Niegosławice oraz między Zieloną Górą i Sulechowem - MOP Stożne. Koszt budowy podstawowej infrastruktury jednego MOP to ponad 10 mln zł. Przy postojach kierowcy będą mogli skorzystać z innych usług.

- MOP-y Niegosławice docelowo mają mieć dostępne również usługi komercyjne, czyli stacje paliw ze sklepami i restauracjami. Po wybudowaniu przez nas podstawowej infrastruktury – wewnętrznych dróg, parkingów i toalet - obiekty zostaną w drodze przetargu wydzierżawione w celu ich rozbudowy. Para MOP-ów Stożne niedaleko Zielonej Góry będzie wyposażona w podstawową infrastrukturę – powiedziała dla PAP rzeczniczka zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Kiedy otwarcie nowych MOP-ów na S3 w Lubuskiem?

Jak podaje PAP prace w podanych obu lokalizacjach na S3 w Lubuskiem mają zostać zakończone dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

MOP-y na drodze S3 w województwie lubuskim. Ile jest możliwych postojów dla kierowców?

Kierowcy, którzy dotąd podróżować będą po drodze S3 w województwie lubuskim w kierunku północnym mają do dyspozycji kilka pad MOP-ów m.in. ze stacjami paliw, restauracjami czy stanowiskami do kontroli pojazdów. Na nowe MOP-y przyjdzie nam jeszcze poczekać, warto jednak pamiętać już dostępnych miejscach postojowych jak: Lisiny, Racula, Kęspko,Popowo oraz Marwice. Zaplanujmy sobie podróż tak by była jak najbardziej przyjemna. Mamy nadzieje, że nowe miejsca na postój pojawią się w planowanym terminie.

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą mniej rozważnie niż starsi kierujący?