Ulicami Lublina przeszedł VI Marsz Równości! Zobacz zdjęcia

i

Autor: MG

Miasto

Marsz Równości przejdzie ulicami Zielonej Góry

2024-06-13 8:22

Już po raz 7. ulicami Zielonej Górze odbędzie się Marsz Równości. To z kolei wiąże się z utrudnieniami w komunikacji. Zapamiętajcie tę datę, aby wziąć udział. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Marsz Równości po raz 7. w Zielonej Górze

Instytut Równości po raz kolejny zaprasza na udział w Marszu Równości w Zielonej Górze. Została także zorganizowana zbiórka na rzecz marszu. Organizatorem jest Instytut Równości. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Urzędu Marszałkowskiego, Wojewoda oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Kiedy odbędzie się Marsz Równości w Zielonej Górze?

Wydarzenie to jest nie tylko manifestacją solidarności i akceptacji, ale również ważnym krokiem w walce o równe prawa dla wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy przekonań. Marsz Równości w Zielonej Górze to okazja, by pokazać, że nasze miasto jest otwarte, tolerancyjne i przyjazne dla wszystkich jego mieszkańców. - czytamy na stronie zbiórki.

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie

W sobotę, 15 czerwca, ulicami Zielonej Góry kolejny raz przejdzie Marsz Równości. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest „Teraz my!”. Jak informują organizatorzy to hasło ma to pokazać, że osoby nieheteronormatywne mogą spokojnie i bezpiecznie żyć w naszym kraju, walczyć o swoje praw.

Przy Filharmonii Zielonogórskiej o godz. 12:00, w sobotę rozpocznie się piknik i potrwa do godz. 18:00. O której rozpocznie się Masz Równości w Zielonej Górze? Marsz rozpocznie się o godz. 14:00 i przejdzie ulicami Zielonej Góry: najpierw z placu koło Filharmonii Zielonogórską kierując się ul. Westerplatte w stronę ronda PCK. Następnie uczestnicy przejdą w ul. Dąbrówki pod kładką do skrzyżowania z ul. 1 Maja i dalej prosto al. Konstytucji 3 Maja aż do zbiegu z ul. Wrocławską. Kolejno pochód skręci w lewo aż do skrzyżowania z Drzewną. Później zaś w prawo w ul. Podgórną.

Jak dalej informuje zielonogórski magistrat na rondzie 11 Listopada odbędzie się kilkuminutowy postój. Potem uczestnicy wydarzenia skierują się w stronę ul. Bankowej aż do al. Niepodległości, następnie zaś deptakiem do pomnika Bachusa i stamtąd ponownie do miejsca startu całego marszu.

Quiz. Aktorka, piosenkarka czy modelka? My podajemy nazwisko, ty wybierasz zawód

Pytanie 1 z 13
Izabela Trojanowska

Zobacz jak wyglądała Parada Równości 2024 w Warszawie

Sonda
Czy weźmiesz udział w Marszu Równości w Zielonej Górze?