Motocyklista szarżował nocą po mieście. Słono za to zapłacił

Centrum Zielonej Góry stało się areną niebezpiecznych wyczynów na motocyklu. Nocne popisy 20-letniego mieszkańca na jednym kole nagrał miejski monitoring. Finał tej brawurowej jazdy to utrata uprawnień, surowy mandat oraz punkty karne.

Popisy na jednym kole w oku kamery

W nocy z piątku na sobotę, 20 czerwca, pracownicy obsługujący Centrum Monitoringu Wizyjnego dostrzegli motocyklistę, który przemieszczał się w stronę ulicy Wojska Polskiego. W momencie dotarcia do skrzyżowania z ulicą Kupiecką kierujący poderwał przednie koło maszyny do góry i dalej jechał już tylko na jednym. Ten nieodpowiedzialny manewr nie umknął uwadze operatorów.

Materiały wideo z tego zdarzenia szybko przekazano funkcjonariuszom z drogówki. Stróże prawa sprawnie zidentyfikowali kierowcę, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Zmienione prawo uderza w piratów drogowych

Najnowsze regulacje zawarte w Prawie o ruchu drogowym kategorycznie zabraniają intencjonalnego wprowadzania pojazdu w kontrolowany poślizg. Dodatkowo zabronione jest także celowe odrywanie od jezdni chociażby jednego koła pojazdu podczas jazdy na drogach publicznych.

Młody kierowca boleśnie odczuł skutki swojej brawury:

  • pozbawiono go prawa jazdy,
  • musiał zapłacić 1500 złotych mandatu,
  • na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

– Ulice to nie miejsce do ćwiczenia umiejętności kaskaderskich. Do takich manewrów służą specjalne tory, lotniska czy Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy – przypomniała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Policjantka zaznaczyła również, że wyczyny na jednym kole w śródmieściu to przejaw wielkiej lekkomyślności, która stwarza poważne niebezpieczeństwo na drodze.

Kolejny przypadek brawury w Zielonej Górze

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że to nie jest odosobniony przypadek w tym mieście. Niemal identyczna sytuacja rozegrała się miesiąc temu, wtedy kierowca szalał na ulicy Westerplatte w samym sercu Zielonej Góry.

– Zgłoszenia mieszkańców dotyczące głośnych przejazdów motocykli i samochodów z przerobionymi układami wydechowymi powtarzają się regularnie – poinformowała policjantka.

Dodała, że dzięki owocnej kooperacji policji i obsługi monitoringu miejskiego, sprawcy tego typu wykroczeń nie pozostaną bezkarni i mogą spodziewać się kolejnych interwencji.

Zapowiedź częstszych patroli w mieście

Mundurowi zapowiadają intensyfikację działań kontrolnych w rejonie śródmieścia. Policjanci planują częściej patrolować te obszary, a także szerzej korzystać z dowodów w postaci nagrań z miejskich kamer. Przedstawiciele komendy zaznaczają, że ochrona spokoju i bezpieczeństwa obywateli to dla nich sprawa nadrzędna. Każdy, kto zdecyduje się na organizowanie na ulicach nocnych pokazów brawury, musi być świadomy nieuniknionych kar.

Quiz na prawo jazdy. Sprawdź czy dzisiaj zdałbyś prawko bez zająknięcia
Pytanie 1 z 10
Czy kierowca ma obowiązek zatrzymać się przed znakiem "STOP", jeśli nie nadjeżdża żaden pojazd?
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona