uz

i

Autor: pixabay.com

Na Uniwersytecie Zielonogórskim już jutro będzie nowy rektor!

2020-06-09 9:16

Kadencja obecnego rektora właśnie dobiega końca. W związku z tym trzeba było wybrać nowego. Na uczelni pojawił się tylko jeden kandydat. Już jutro dowiemy się czy zostanie rektorem.

Już w najbliższą jutro odbędą się wybory nowego rektora. Na to stanowisko został zgłoszony tylko jeden kandydat. Jest nim prof. Wojciech Strzyżewski, który do tej pory pełnił funkcje prorektora do spraw studenckich. 

To, że jest tylko jeden kandydat absolutnie nie zmienia zasad wyborów. Odbędą się one tak samo jak gdyby kandydatów było kilku. Rektora będzie wybierać 145 elektorów podczas zebrania wyborczego kolegium elektorów, które będzie prowadzone przez internet

Mówi rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko. Wybory będą prowadzone on line, jednak zdaniem uczelni nic nie zmieni się podczas wyborów.

Pomimo elektronicznego trybu głosowania, cała procedura będzie przebiegać zgodnie z regulaminem. Elektorzy wysłuchają wystąpienia kandydata, który zaprezentuje swój program, później zadają pytania i po otrzymaniu odpowiedzi odbędzie się głosowanie. 

dodaje Ewa Sapeńko. Nowego rektora uczelni poznamy jutro po godzinie 16.

Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM: