Natalia Kaczmarek w finale biegu na 400 m

Autor: Natalia Kaczmarek FB

Natalia Kaczmarek jak Irena Szewińska. Polka zdobywa medal na IO w Paryżu

Do olimpijskiego finału biegu na 400 metrów kobiet awansowała Natalia Kaczmarek. Polka weszła do finału z trzecim najlepszym czasem, tuż za Nigeryjką i Dominikanką. Start Natalii Kaczmarek 9 sierpnia w finale oglądało tysiące polskich kibiców.

O której godzinie finał biegu 400 metrów kobiet?

Nasza złota medalistka ze sztafety 4x400 metrów z igrzysk olimpijskich w Tokio po wygranych eliminacjach pokazała klasę w półfinale. 7 sierpnia w trzeciej, ostatniej serii uzyskała czas 49,45 i wygrała półfinał. Z każdej serii do finału awansowały po dwie najszybsze biegaczki i dwie z najlepszymi czasami. Natalia Kaczmarek o złoto powalczy 9 sierpnia 2024 o godzinie 20.00.

Największym zagrożeniem Polki w walce o złoto była Marileidy Paulino, aktualna mistrzyni globu. Wygrała ona drugą serię osiągając 49,21, ale zdecydowanie prowadząc na ostatnich 30-40 metrach wyraźnie zwolniła.

Finał biegu na 400 m rozpoczął się równo o godzinie 20.00. W zawodach startowała Polka Natalia Kaczmarek. Oprócz niej na linii startu stanęło jeszcze siedem zawodniczek. Zawody rozpoczęły się od prezentacji zawodniczek. Zawodniczki wystartowały o 20.05.

Natalia Kaczmarek z czasem 48,98 zdobywa brąz. Tym samym biegaczka dorównała Irenie Szewińskiej, która w 1976 r. zdobyła na igrzyskach podium.

9 sierpnia w biegu na 400 m kobiet złoto zdobyła Marileidy Paulino z czasem 48,17, tym samym Dominikanka pobiła rekord olimpijski. Natomiast srebrny medal powędrował do Salwy Eid Naser.

Podium Natalii Kaczmarek pogratulował prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk.

- Bardzo dobra wiadomość z Paryża: Natalia Kaczmarek zdobyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w biegu na 400 m. Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! - napisał prezydent Duda na platformie X.

- Pani Natalio, ten brąz błyszczy jak szczere złoto! Polska dziękuje - oświadczył premier Tusk.