Potrącona przez pirata drogowego na przejściu dla pieszych Wioleta potrzebuje pomocy

i

Autor: archiwum prywatne Potrącona przez pirata drogowego na przejściu dla pieszych Wioleta potrzebuje pomocy

Nowa Sól: Dwa lata po wypadku pani Violetta wciąż potrzebuje pomocy

2023-01-13 14:39

Pirat drogowy pozbawił jej szans na normalne życie. Przed wypadkiem pani Violetta z Nowej Soli prowadziła normalne, aktywne życie, Teraz zdana jest na pomoc bliskich. Sama może przejść jedynie parę kroków

Do wypadku doszło dwa lata temu. Kierujący samochodem bardzo się spieszył – wymijał i wyprzedzał inne pojazdy, które prawidłowo zatrzymały się przed pasami. Podczas wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił moją Mamę Wioletę, którą pogotowie w bardzo poważnych stanie zabrało do szpitala.

Obrażenia, jakich doznała pani Violetta były ogromne: uraz wielonarządowy obejmujący wiele złamań kości czaszki, uraz czaszkowo-mózgowy z odmą śródczaszkową i krwawieniem śródczaszkowym, stłuczenia i obrzęk mózgu.

Po 2 latach od wypadku Pani Wioleta nie wie, gdzie się znajduje i jaki mamy dzień, ma zaburzenia pamięci krótkotrwałej, jest w stanie przejść kilka kroków sama, ma niedowład lewej strony ciała twarzy, nie widzi na lewe oko. Rodzina robi wszystko by pomóc naszej podopiecznej, jednak środki na leczenie szybko się kończą.

Zebrane rok temu środki skończyły się – zostały wykorzystane na rehabilitację. Obecnie pani Violetta potrzebuje wsparcia. Zbieramy na leczenie, rehabilitację, ale także na potrzeby socjalne, czyli opłaty za dom.

Pani Wioleta jest Podopiecznym Fundacji Auxilia. Jak można pomóc?Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zrzutkę: https://zrzutka.pl/5zb47a

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Te wyrazy przyprawiają o ból głowy

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie powinien zostać zapisany wyraz: g[]eg[][]łka?