oczko

i

Autor: pixabay.com

Od 1 lipca rusza program "Moja Woda"

2020-06-18 10:47

Program został zatwierdzony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ten ma na celu wsparcie finansowe projektów instalacji wodnej, która ma zatrzymywać wodę opadową. Przykładem takiej instalacji może być oczko wodne!

Program Moja Woda rusza już 1 lipca! Ten zakłada wsparcie finansowe dla osób które chcą budować na swoim ternie zbiorniki do przechowywania wody deszczowej. 

Celem tego programu jest zatrzymanie wody opadowej z rynien dachowych czy nawet wód roztopowych na posesji poprzez budowę instalacji przeznaczonej do gromadzenia wody.

Mówi prezes wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej Mariusz Herbut. Jeśli ktoś z was jest zainteresowany należy wiedzieć, że aby otrzymać dofinansowanie należy zgłosić chęć budowy oczka wodnego do Wód Polskich. 

Musi to być wykonane zgodnie z z naszym ustawodawstwem, z naszymi przepisami, mowa oczywiście o prawie wodnym. Takie oczko wodne wymaga zgłoszenia wodno prawnego do Wód Polskich. Także taki dokument będzie wymagany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

dodaje prezes. Wnioski możecie składać już od pierwszego lipca, te pobierzecie ze strony wojewódzkiego funduszu. Maksymalna dotacja jaką można otrzymać do budowy wynosi 5000 zł. Dotacje otrzymacie nie tylko na budowę ale także na podzespoły czy nawet pompy.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?