Mini Busiki pojadą do szpitala

i

Autor: MKZ; Facebook: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze; H.S

Komunikacja

Pacjenci, będziecie mogli dojechać pod same drzwi szpitala... mini busikiem!

Pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze będą mogli dojechać aż pod same drzwi placówki. Wszystko dzięki mini busikom. Jak się także okazuje nowy środek transportu na terenie naszego miasta cieszy się dużym zainteresowaniem.

Sukces zielonogórskich mini busików

5 lipca, w piątek odbyła się konferencja prasowa podczas, której rozmawiano na temat punktu konsultacyjnego MZK dla osiedla Pomorskiego, Śląskiego i Mazurskiego oraz uruchomienia pilotażowej linii na osiedlu Malarzy, a jego gospodarzem będzie Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry. Przypomnijmy, że nową linię mini busików uruchomiono w Zielonej Górze 6 grudnia 2023 r. Do pojazdu może wejść maksymalnie 21 osób. Według danych MZK Sp. z o.o. każdego dnia roboczego mini busiki przewożą 1 000 osób.

Kolejna linia mini busików

Podczas piątkowego spotkania poinformowano także o kolejnych planach rozwoju komunikacji miejskiej w Zielonej Górze. Już niebawem podróżni będą mogli skorzystać z linii nr 102. Obejmie ona:

 • os. Malarzy (6 nowych przystanków)
 • os. Cegielnia (2 nowe przystanki)
 • część ul. Łużyckiej
 • ul. Zachodnią.

Zaplanowano już także zakup kolejnych trzech autobusów, które przewiozą do 16 osób. Jak powiedział podczas konferencji prasowej Marcin Pabierowski, Prezydent Zielonej Góry plany opiewają na lata 2025-2026. W kolejnych latach będzie zakupionych 6 dużych autobusów.

Rejestracje pojazdów w Lubuskiem. Sprawdź czy znasz je wszystkie. QUIZ

Pytanie 1 z 12
Z którego powiatu jest rejestracja FGW?

Mini busikiem pojedziesz do szpitala?!

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował o kolejnej zmianie na terenie szpitala. Pacjenci będą mogli dojechać do szpitala autobusami MZK. Pojazdy zatrzymają się na dwóch zatokach przystankowych na terenie szpitala. Ta zmiana powinna poprawić ruch w tym miejscu. Wielokrotnie pacjenci skarżyli się na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych. Co zielonogórzanie uważają o tym pomyśle?

 • "Muszę regularnie stawiać się w szpitalu. Dojazd do szpitala autobusem brzmi jak rozwiązanie moich problemów. Już nie mogę się doczekać" - powiedział dla Eska Zielona Góra News, mieszkaniec.
 • "Jestem sceptycznie nastawiona. Podobnie było jak uruchamiali mini busy. Pożyjemy, zobaczymy" - powiedziała dla Eska Zielona Góra News, mieszkanka.

W sieci nie brakuje także komentarzy na temat. Czytamy:

 • "Parkowanie w pobliżu szpitala to ciągle loteria więc autobus jest dobrym rozwiązaniem.." (pis. org.)
 • "Brawo wspaniały pomysł" (pis. org.)
 • "Pięknie" (pis. org.)
 • "Bardzo dobrze ktoś pomyślał." (pis. org.)
 • "Bardzo rozsądna decyzja , dziękujemy" (pis. org.)

Zobacz jak wyglądają busiki Karsen, które jeżdżą po Zielonej Górze