Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: pixabay.com; Screen IMGW

Pogoda

Ponowne załamanie pogody w woj. lubuskim. IMGW wydało ostrzeżenie dla Zielonej Góry

Pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszcza mieszkańców województwa lubuskiego. Kilka dni temu można było być świadkiem burz. W środę, 22 maja IMGW wydał kolejne ostrzeżenie meteorologiczne przed załamaniem pogody. Zielonogórzanie, uważajcie na siebie.

IMGW ostrzega przed burzami w Polsce 

IMGW regularnie informuje o zagrożeniu meteorologicznym oraz hydrologicznym. W ostatnich dniach było wiele wydanych ostrzeżeń dla całej lub częściowej Polski. Piękna i słoneczna pogoda w kilka chwil zmieniła się w nieoczekiwane nawałnice. W środę, 22 maja prawie cały kraj jest objęty na pomarańczowo. Ostrzeżenie dotyczy także zachodniej Polski. 

Burza w Warszawie i totalna śnieżyca! Spadło kilkanaście centymetrów śniegu

Zielonogórzanie, uważajcie przed załamaniem pogody

Województwo lubuskie znalazło się na liście IMGW. Ten region Polski zaznaczono na kolor pomarańczowy, czyli stopień 2. Jak podaje instytut w komunikacie "Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad". 

Od kiedy obowiązuje ostrzeżenie? Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia obowiązuje od godz. 12:00 22 maja 2024 do godz. 2:00 23 maja 2024. Pamiętajcie, że ostrzeżenie może zostać przedłużone.

Kilkaset interwencji strażaków po nawałnicach

Sonda
Czy boisz się burzy?