Porody

i

Autor: pixabay.com

Porody rodzinne wracają do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze [AUDIO]

2020-06-09 9:21

Wracają porody rodzinne w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Jednak osoba towarzysząca musi spełnić kilka warunków, jednym z nich jest konieczność wykonania badania w kierunku koronawirusa. Więcej w artykule.

Na tę informację czekało wiele kobiet w ciąży - wracają porody rodzinne w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Są jednak pewne warunki, które muszą spełnić osoby towarzyszące.

Osoba towarzysząca rodzącej ma możliwość wstępu do szpitala w związku z porodem. Są pewne zasady, których musimy jednak przestrzegać. Jest to konieczne, ponieważ robimy wszystko, aby koronawirus nie pojawił się w naszym szpitalu.

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala. Jedną z podstawowych zasad jest konieczność wykonania testu w kierunku obecności koronawirusa. Badanie należy wykonać maksymalnie 5 dni przed porodem.

Taka osoba towarzysząca musi okazać się ujemnym wynikiem posiewów w kierunku badania na koronawirusa. Chodzi tutaj o badanie PCR, czyli genetyczne, a nie jedynie test, który określa poziom przeciwciał w naszym ogranizmie.

Test należy wykonać prywatnie, na własną kieszeń. Można to zrobić w zielonogórskim szpitalu, jednak co ważne - jest to jedynie miejsce, gdzie pobiera się wymaz. Następnie jest on przekazywany do laboratorium w Poznaniu albo Szczecinie.

Test na obecność koronawirusa jest obecnie konieczny - mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala w Zielonej Górze
Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to: