Pościg policjantów z Żagania. Kierowca był po narkotykach

i

Autor: Lubuska Policja

Policja

Pościg policjantów z Żagania za BMW. Kierowca był po narkotykach. Co mu teraz grozi?

2023-04-12 9:35

Przed Wielkanocą policjanci w Lubuskiem patrolowali drogi. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednego z kierowców auta BMW, jednak bezskutecznie. Za mężczyzną rozpoczął się pościg. Na swoim koncie wykonał kilka wykroczeń drogowych. A policjanci szybko dowiedzieli się skąd u kierowcy to niebezpieczne zachowanie na drodze.

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubuskiem. Dlaczego?

7 kwietnia, w piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w trakcie patrolu miasta postanowili zatrzymać do kontroli drogowej, kierującego samochodem osobowym marki BMW. Ten jednak mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował brawurową jazdę, popełniając szereg wykroczeń drogowych - informuje lubuska policja.

Po policyjnym pościgu okazało się, że za kierownicą był 28-letni mieszkaniec Szprotawy. Podczas zatrzymania stawiał czynny i bierny opór, usiłował także najechać na policjantów. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających, które policjanci znaleźli także w pojeździe. Mężczyzna odpowie również za liczne wykroczenia drogowe, które popełnił w trakcie ucieczki - powiedział sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu.

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem policyjnego pościgu?