Był pod wpływem narkotyków, miał zakaz kierowania i uciekał przed policją. Został zatrzymany w lubuskim lesie

i

Autor: Lubuska Policja

Policja

Był pod wpływem narkotyków, miał zakaz kierowania i uciekał przed policją. Został zatrzymany w lubuskim lesie

2023-04-06 12:29

Podczas niedzielnej (2 kwietnia) kontroli drogowej na DK nr 12 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu chcieli skontrolować kierowcę. Ten jednak zaczął uciekać. Był pod wpływem narkotyków i miał zakaz kierowania. Sąd wydał już decyzję o aresztowaniu.

Pościg niczym z filmów akcji pod Żaganiem. Kierowca był po narkotykach

Kierujący osobowym oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej 2 kwietnia i uciekał przed żagańskimi policjantami na DK nr 12 w Chroborowie. Podczas próby zatrzymania przez inny patrol, staranował policyjny radiowóz w miejscowości Tomaszowo. Następnie po wjechaniu w drogę leśną pojazd 37-latka ugrzązł w błocie, a kierujący rozpoczął ucieczkę pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna to mieszkaniec Szprotawy, był poszukiwany listem gończym, miał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, znajdował się pod działaniem środków odurzających. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W środę, 5 kwietnia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu trafił do aresztu na trzy miesiące - powiedział w policyjnym komunikacie, sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu.

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem policyjnego pościgu?