Miasto

Rodzinny piknik w MOS w Przytoku. "Dajemy przykład dzieciom" [zdjęcia]

14 czerwca, w piątek w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku odbył się piknik rodzinny. Z tej okazji były pokazy taneczne, śpiewu, tworzenia wiatraków czy słodki poczęstunek, który przygotowały dzieci na zajęciach kulinarnych. Czego jeszcze dzieci się uczą w tym ośrodku?

MOS w Przytoku - piknik rodzinny

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku zorganizował piknik rodzinny. Z tej okazji podopieczni pod okiem swoich wychowawców przygotowali występy artystyczne. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. 

Placówka ta mieści się przy ul. Pałacowej 1, wśród pięknych drzew. Działa od 2006 r., wcześniej w tym samym miejscu była inna placówka. Kto trafia do MOS w Przytoku? Inicjatywa leży po stronie rodziców, a następnie opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jednak to rodzic podejmuje decyzję, czy dziecko ma przebywać w ośrodku, czy też nie.  To są dzieci w wieku 10 do nawet 18 roku życia. 

ROXIE WĘGIEL REAGUJE NA FILMY Z DZIECIŃSTWA! | ESKA REACT

MOS Przytok - kto tu trafia? 

Obecnie, stan na 14 czerwca 2024 r. w MOS w Przytoku jest 62 podopiecznych, którzy przebywają tu od poniedziałku do piątku w internacie. Szkoła jest tuż obok, gdzie dzieci są każdego dnia prowadzone. To jest placówka całodobowa. Na weekend jadą do swoich domów rodzinnych lub zostać co drugi weekend. Czym zajmują się wychowawcy? Kto tam trafia? Zapytaliśmy jedną z wychowawczyń. 

"Nasz ośrodek jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym, czyli takie dzieci, które mają trudności. Mówimy tu o trudnościach edukacyjnych, wychowawczych. Nasz ośrodek jest przede wszystkim placówką o charakterze terapeutycznym. Poprzez socjoterapię uczymy kompetencji społecznych, współpracy tak by w przyszłości nasi wychowankowie byli w stanie samodzielnie żyć, pracować, rozwijać swoje zainteresowania, a w szczególności by uwierzyli w siebie. Dlatego oferujemy różnego rodzaju koła zainteresowań: plastyczne, kulinarne, taneczne, sportowe" - powiedziała dla Eska Zielona Góra News, Wioletta Waniowska, wychowawca MOS w Przytoku.

MOS w Przytoku pomaga dzieciom i rodzicom

"My dajemy tą pomoc rodzicom. Współpracujemy nie tylko z dzieckiem, ale także z rodzicem i opiekunami z placówki opiekuńczo-wychowawczych. Mamy tutaj pomoc psychologiczno-pedagogiczną, z której mogą korzystać dzieci i rodzice. Ten piknik jest właśnie organizowany w ramach naszego Programu Współpracy z rodziną." - dodała Wioletta Waniowska, wychowawca MOS w Przytoku.

Czy rozpoznasz lubuskie miasto tylko na podstawie zdjęcia? Test dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. W jakiej miejscowości znajduje się w ten obiekt?
Winobranie 2023. Tak wygląda Zielona Góra przed startem Największego Święta Wina w Polsce

Zobacz jak wyglądał rodzinny piknik w Przytoku