Tragedia w Świebodzinie! Nie żyje maleńkie siedmiomiesięczne dziecko

i

Autor: Getti Images zdjęcie ilustracyjne

SZOK

Tragedia w Świebodzinie. Nie żyje małe dziecko. Co się stało? Ojciec został zatrzymany

2024-03-07 13:03

Jak informuje Super Express, w jednym z mieszkań na terenie Świebodzina doszło do tragedii. Służby zastały w nim nieżyjące niemowle. Policja i prokuratura ustalają przyczyny tego zdarzenia.

Do tragedii doszło w czwartkowy poranek, 7 marca. Ktoś wezwał służby ratunkowe, ale gdy te przybyły, niemowlę już nie żyło. Na razie nie wiadomo, co dokładnie się stało.

Doszło do śmierci siedmiomiesięcznego dziecka – potwierdza asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie dla SE. - Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora – dodała z kolei prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Znicze na miejscu tragicznego potrącenia 10-latka w Wawrowie pod Gorzowem

Wiola wbiegła w ogień ratować babcię. Tragedia pod Wyszkowem

To było morderstwo?

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Lubuska, w mieszkaniu doszło do morderstwa. - "(...) Dziecko zostało znalezione przez członka rodziny. Było martwe, a na jego ciele było widać obrażenia" – czytamy. - Z racji tego, że istniało duże prawdopodobieństwa, że mogło dojść do straszliwej zbrodni, na miejsce wezwano policjantów .

Aktualizacja: zatrzymano sprawcę?

"Zatrzymany został ojciec dziecka" – powiedziała "PAP" prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Jak czytamy w PAP, "Wiadomo, że mężczyzna spędził noc w mieszkaniu sam ze swoimi dziećmi. Matka w środę została zatrzymana przez policję za kradzież. Mężczyzn miał spać z dwójką dzieci w jednym łóżku."

Do sprawy będziemy wracać.