Dziewczynka z wiankiem na głowie

i

Autor: freepik.pl

Komunia Święta 2023

Wianki komunijne z żywych kwiatów. Ile kosztuje wianek na komunię z żywych kwiatów w 2023? Co należy wiedzieć przed jego zakupem?

Pierwsza Komunia Święta dla każdego dziecka jest wyjątkowym dniem. Szczególnie dla dziewczynek, które w tym dniu mogą poczuć się jak prawdziwe księżniczki. Piękne białe alby, białe buciki czy rękawiczki to tylko kilka atrybutów pierwszokomunijnych. Na głowach mają także wianki, które mogą być ze sztucznych lub prawdziwych kwiatów.

Wianki na głowach. Dlaczego dziewczynki mają ubrane wianki na Pierwszą Komunię Świętą

Noszenie wianków na głowie przez dziewczynki na Pierwszą Komunię Świętą wiąże się ze słowiańską kulturą. Wianek był bowiem symbolem niewinności dziewczyny i do teraz zachował się jako polska tradycja. Pierwszokomunijne dziewczynki noszą więc je w formie sztucznej lub w formie żywych kwiatów. Te drugie w ostatnim czasie zyskały na popularności.

Wianki na Pierwszą Komunię Świętą. Jaki wybrać wianek?

Wybór wianka na Pierwszą Komunię Świętą jest podobnie ważny co wybór butów. Bardzo często wianek dobiera się także do fryzury jaką się będzie nosiło tego dnia. Sztuczne wianki są bardziej wytrzymałe na pogodę czy też na późniejszą zabawę podczas przyjęcia komunijnego. Natomiast wianki z żywych kwiatów nie tylko pięknie i kolorowo wyglądają, ale także mogą wiązać się ze zwabieniem owadów. Jednak to wianek z żywych kwiatów można następnie wysuszyć i zachować na pamiątkę.

Wianki na komunie z żywych kwiatów

Na Pierwszą Komunię Świętą kwiaciarnie oferują stworzenie wianka z żywych kwiatów. Wykorzystuje się do nich takie kwiaty jak:

  • storczyk
  • gipsówka
  • frezje
  • rumianek
  • stokrotki
  • konwalie
  • hiacynta
  • margerytki
  • róże gałązkowe
  • goździki

Wianki ze świeżych kwiatów. Ile kosztują wianki na Pierwszą Komunię?

Cena za wianek ze świeżych kwiatów jest uzależniona od tego, z jakich konkretnie kwiatów jest wykonany. Im droższe wybierzemy kwiaty w kwiaciarni do wykonania wianka pierwszokomunijnego ze świeżych kwiatów, tym będzie on droższy. W 2023 r. za wianek z żywych kwiatów należy zapłacić ok. 75 zł. Najdroższe są wianki wykonane z kwiatu jabłoni i mogą kosztować nawet 200 zł, zaś z lili 180 zł.

ILE WŁOŻYĆ DO KOPERTY [KOMUNIA, WESELE] | ESKA XD - Radio Eska #49

Wianek z żywych kwiatów krok po kroku

Na początku należy przygotować sobie żywe kwiaty, które chcemy mieć w swoim wianku. Następnie przytnij łodygi do równej długości i usuń zbędne listki. Skrzyżuj łodyżki dwóch roślin i opleć główkę kwiatka łodygą. Do uzyskanej kompozycji dołóż następny kwiat i powtórz czynność z oplataniem łodyżki. Cały wianek możesz uzupełnić gipsówką lub tasiemką do ozdoby.

Sonda
Czy jesteś alergikiem?