Marcin Pabierowski

i

Autor: pixabay.com; H.S; Facebook Marcin Pabierowski

wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Marcin Pabierowski zmierzy się w II turze z Januszem Kubickim. Wskazał cele

2024-04-09 9:03

To już pewne, że w Zielonej Górze odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. O fotel prezydenta walczy dwóch kandydatów Janusz Kubicki i Marcin Pabierowski. Przed zielonogórzanami ciężki wybór. Jak kandydat z KO komentuje kolejną turę?

Wybory samorządowe 2024 w Zielonej Górze

7 kwietnia, w niedzielę odbyły się wybory samorządowe w całej Polsce. Zielonogórzanie także wzięli w nich udział, jednak nie tak licznie jak w przypadku październikowych wyborów do parlamentu. Przed nimi bowiem jeszcze druga tura, która odbędzie się 21 kwietnia 2024, w niedzielę. Kto jest w Radzie Miasta Zielona Góra? Przypomnijmy, że Janusz Kubicki zdobył 35,95 % głosów, a Marcin Pabierowski z Koalicji Obywatelskiej zdobył 42,74 % głosów. 

Łapiński ocenia wybory samorządowe!

W wielu lubuskich miejscowościach odbędzie się II tura wyborów samorządowych. W Zielonej Górze trwa nadal kampania wyborcza. 8 kwietnia, w poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków Koalicji Obywatelskiej. Podczas spotkania pod zielonogórskim ratuszem nie zabrakło gratulacji, a także pewnych podsumowań. Sytuację skomentował także kandydat na prezydenta Zielonej Góry z ramienia KO, Marcin Pabierowski. 

Jeszcze większa praca. Wiem, że to jest dopiero pierwszy krok, czyli tę Radę Miasta - to jest 14 radnych. Mamy większość, mamy fachowców. Nie będą to radni bierni, tylko to będą radni aktywni. Dla mnie to jest dopiero pierwszy krok. Ta druga tura, te dwa tygodnie to będzie wytężona praca - tak jak powiedziałem na chodniku, na ulicy. Ja chce być cały czas blisko mieszkańców. Chcę też udowodnić, że samorządowiec, prezydent to jest człowiek, który żyje z mieszkańcami, nie zamyka się w szklanym kloszu, tylko jest cały czas na ulicy - powiedział Marcin Pabierowski, dla Radia Index.

Okręgi wyborcze w Zielonej Górze. Tu, możesz oddać swój głos

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyników wyborów samorządowych?