policja

i

Autor: Pixabay

Uwaga złodziej!

Żagań: Najpierw włamał się do mieszkania. Później zmuszał policjantów do odstąpienia od czynności

2023-03-10 12:39

W jednym z żagańskich mieszkań doszło do niecodziennej sytuacji dla policjantów. Na miejscu włamania, funkcjonariusze zostali zmuszani przez złodzieja do odstąpienia od czynności. 32-letni sprawca został już aresztowany. Co mu grozi?

Kradzież w Żaganiu. Złodziej zmuszał policjantów do odstąpienia od czynności

Żagańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że do jednego z mieszkań przy placu Klasztornym w Żaganiu, prawdopodobnie ktoś usiłuje się włamać. Najszybciej na miejscu znalazł się funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, który na klatce schodowej ujawnił zniszczone drzwi od jednego z mieszkań. Złodziej zaatakował policjanta przez odepchnięcie w celu wymuszenia na nim zaniechania wykonania czynności służbowych. Na miejsce dotarli inni funkcjonariusze dochodzeniówki - podaje Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkanie było splądrowane, przy wyjściu były przygotowane urządzenia domowe, których włamywacz nie zdążył wynieść.

Złodziej jest znany już policji. Co mu grozi?

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 32-latkiem mieszkańcem Żagania, policjanci ujawnili przy nim kartę bankomatową należącą do właściciela mieszkania. Złodziej jest znany policji. Jak pomroczniano w komunikacie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, zarzut zniszczenia mienia oraz zarzut wywierania wpływu na czynności funkcjonariusza Policji stosując przemoc w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowej. a wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Co grozi zatrzymanemu? Łączna kara jaka grozi mężczyźnie za popełnione przestępstwa to 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?